| AliceAnnnnna a întrebat:

Știți virusul Coronavirus? Astăzi mi-am luat prima oară la facultate acea masca de protecție. Toată lumea a început sa ma agreseze ca sunt bolnava și am fost scuipata și lovită și sunt plină de vânătăi. Acum m-am oprit intr-o stație sa scriu aceasta întrebare crying
Doamne, ma simt atât de groaznic, am vrut sa ma sinucid prima oară. Nu știu ce sa fac dacă mai are rost sa trăiesc. Îmi spuneau azi "trebuiesti omorâtă ca sa scoatem virusul din tine." "Satanaaa". Îmi e frica sa ma duc acasa ca sunt plină de vânătăi și așa mama e suparata și nu vreau sa ii arat ce am pe mine sa o necăjesc.
As putea sa ma duc la politie? S-ar rezolva ceva?
Am un semn pe obraz lângă ochi și mi-a curs sânge, se vede ca o zgârietură și simt ca ma cuprind și ma strâng coastele de la suturi. Ar putea avea probleme de la o plângere?

Răspuns Câştigător
| Mosotti a răspuns:

Eu cred si am inteles tot. Lumea si daca te crede si daca nu, cu ce sa te ajute? Metoda era alta, dar nu cred ca o poti pune in aplicare.

Politia nu are treaba cu din astea, au ei cazuri mult mai grave de care de multe ori nici de alea nu se ocupa. Ar trebui sa aiba treaba, dar n-au. Nici in alte tari nu prea se baga pentru orice. Daca vroia sa se implice, se implica, dar au gasit scuze.

Niste tampiti, asta e clar. Eu am impresia ca nu le-a rupt nimeni gura la aia, ca sa vezi ce cumintei erau dupa. Dar era de ajuns la unul si gata, era pace 50 ani de acum in colo.

47 răspunsuri:
| Emazio a răspuns:

Tu sigur esti la facultate, suna mai mult a comportament de 5-8 ce au făcut colegii tai. La ce universitate esti?

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Dar la ce jungla de facultate studiezi tu? Ca eu nu am mai auzit sa te ia cineva la bataie dintr-un asemenea motiv. Cu ce animalele pamantului stai pe acolo, ca nici la inchisoare nu cred ca e asa de rau.
Si totusi refuz sa cred ca asa ceva se intampla in Romania, tocmai la facultate, unde lumea ar trebui sa fie mai matura...

Oricum, revenind. Da, ar putea rezolva si politia ceva... un avertisment, o amenda si asa mai departe. Go on.

Dar sa zici si anumite profiluri de Facebook aici... pai asta ce mentalitate de om matur mai este? Daca tu poti sa faci asta, atunci imi dau seama si colegii tai cum ar trebui sa fie. Ca sfat, schimba colectivul, stai langa persoane de la care ai ce sa inveti.

| Mosotti a răspuns:

Si de ce ma rog e proasta?! Da 1-2-3 argumente daca ai.

| Simpatic a răspuns:

Mai frate dar ce facultate urmezi? ca nici la cele de duzina in care sunt fosti repetenti n-am auzit sa se comporte cineva asa, din simplul motiv ca atunci cand aungi la facultate se considera ca majoritatea sunt maturi, ori din cate scrii cei de la tine de la facultate se comporta precum unii elevi din liceele de 2 lei.
Trebuie sa fie un motiv pentru care ceilalati se comporta asa urat cu tine!? Nu vad de ce s-ar comporta atat de urat cu o fata, adica sa o umileasca daca nu-i leaga un trecut in care acea fata a facut ceva urat fata de unele persoane si acelea acum tin minte si se comporta excreabil, dar nici asa nu imi pot da seama.
Nu am idee daca mersul la politie te va ajuta prea mult.
Si nici nu vad si nu inteles de ce cineva ar putea fi lipsit de inima daca vede pe cineva cu masca de aceea, pentru ca masca aceea o porti si daca ai gripa sa nu o dai la ceilalti si invers sa nu iei de la ceilalti, deci ar fi mai bine sa ai gripa si sa imbolnavesti pe altii sau sa ai educatia sa ai aceasta masca? In Romania teama este de gripa in primul rand nu de coronavirus.
Daca as fi fost eu la facultate acolo nu s-a mai fi luat de tine ca i-as fi pus la podea pe cei care isi bat joc de altii, urasc bullying-ul.

| AliceAnnnnna explică (pentru Simpatic):

Chestia e ca asta cu masca a fost un pretext și de la o bataie de joc s-a ajuns la agresivitate

| Fatamuntilor a răspuns:

Virusul ala nu ajuns inca in Romania.Cei veniti din China saudin zonele afectatate sunt controlati. pusi sub observatie.
daca e vorba d gripa nostra ai facut ce trebuie.
Daca e e adevarat ce spui, fara dovezi, martori nu faci nimic!

| SilentRain a răspuns:

LoL
O simpla masca nu te poate proteja de un virus, masca are rolul de a nu raspandin microbii tai
Nu sa semnala nici un caz de Coronavirus in Roamania, nu aveai de ce sa porti masca aia... sau ai putea sa o porti cand esti racita si nu vrei sa imbolnavesti si pe alti

Banuesc ca esti majora nu ai nevoie de acordul lui mami sa depui plangere la politie, pe o parte e si vina ta ca colegi isi bag joc de tine pentru ca le permiti asta

| J0B0MAT a răspuns:

Deci la fel am păţit şi eu.
Nici poliţia nu mă crede.
Eu zic să le dăm foc la toţi.

| gemeni6226 a răspuns:

Deci chiar nu inteleg aceasta reactie stupida.La noi in oras mai multi elevi poarta masca la recomandarea parintilor si nimeni nu are de gind sa se lege de ei.In orasul meu toleranta a fost mereu la ea acasa. Oare in care parte a tarii traiesc asemenea innapoiati? Mai ales ca la televizor la stiri a spus clar ca se recomanda si in cazuri normale de gripa.

| AliceAnnnnna explică (pentru gemeni6226):

Ei nu ma suporta pentru ca sunt "urata" și am "fata de cal" și au spus ca se sperie de cum arat. Ei au găsit un pretext cu acea masca ca sa ma poată agresa. Eu atunci am fost împinsă și am căzut cu capul de piciorul unei fete și aia m-a lovit. Restul și-au făcut curaj sa dea in mine văzând reacția aleia...

| siriusblack98 a răspuns:

Daca treaba e pe bune si nu este o inventie idioata pusa la caterinca, atunci tara asta s-a dus grav pe p...La un student de la facultate am pretentia ca este mult mai matur.Ce aud ma face sa ma gandesc la clasale 1-4.Mergi la politie, asa ceva este inadmisibil.La ce facultate ai spus ca inveti?

| AliceAnnnnna explică (pentru siriusblack98):

Mai nu sunt chiar la facultate sunt la postliceala la asistenți medicali. Am greșit. Și oricum am fost la politie și au spus ce mi-ai zis și tu și le-am arătat vânătăile și au zis ca încerc sa stric imaginea unui coleg și ca sunt de fapt la școala, ca sunt vânătăi de la mama și ca am vb cu o doamna de acolo. O sa ma sinucid. Dacă nimeni nu crede, ce dracu.

| siriusblack98 a răspuns (pentru AliceAnnnnna):

Stai cuminte, calmeaza-te, nu te mai agita ca toate se rezolva. Daca esti cumva la FEG am prieteni acolo care te pot ajuta. Daca nu linisteste-te ca o sa fie bine.In cazul in care ai nevoie sa discuti cu cineva (daca tu crezi ca te face sa te simti mai bine) da-mi mesaj pe privat si stam de vorba.

| AliceAnnnnna explică (pentru siriusblack98):

Au minte de generală...

| anonim_4396 a răspuns (pentru siriusblack98):

Intrebarea e 100% troll. N-are cum sa pateasca asa o persoana de sex feminin.

| Mosotti a răspuns (pentru siriusblack98):

Nu a facut caterinca, a zis adevarul, si motivul nu este masca aia, este altul, am vazut oameni cu masca si la metrou, si femei si barbati tineri mai ales, si pe strada, nu s-a luat nimeni de ei, ca e invers, ei se protejeaza contra virusului, si toata lumea stie, am vazut si in autobuz catre baneasa marti, dar la aia motivul pentru care initiatoarea a avut experienta, nu exista.

| AliceAnnnnna explică (pentru Mosotti):

Asta vreau sa le zic dar nu înțeleg. Masca a fost doar un pretext. Prima oară m-au împins și după ce am căzut m-au scuipat și lovit pentru ca ma lovisem cu capul de gamba uneia. Aia îmi dăduse un picior in cap și aia și-au făcut curaj sa dea. Asta a fost tot. Probabil dacă nu o loveam pe aia după ce m-au îmbrâncit aia nu se ajungea la curajul asta de a lovi pe cineva. Masca a fost doar așa. Lumea se ia de mine pentru ca sunt "urata".

| Mosotti a răspuns (pentru AliceAnnnnna):

Trebe sa ai si tu curaj sa dai! Uneori nu merge altfel, nu stiu cum, dar trebuie sa ripostezi, nici asa! Ma sperii doar cand citesc ce spui, adica de ce faci aia.

Eu nu sunt si nu am fost un om atractiv niciodata pentru femei, chiar deloc, adica cumva urat as putea zice ca as fi, toate ziceau ca-s asa mai inspre fata ca figura, desi toti ziceau ca, ca om sunt foarte okey, dar niciodata si nimeni nu s-a purtat asa cu mine nicaieri. Si sunt destui oameni asa zis urati care la fel, nu au patit asa, dar depinde in ce mediu erau cred, insa nu sunt sigur. Nu stiu draga, doar nu ai fata din aia arsa in acid! Si chiar nici asa nu m-as purta urat cu acel om, ca nu are vina ca s-a accidentat sa zicem si are fata praf.

Stau si citesc, stau cu mana asa sub barbie si ma uit in stanga catre podea asa cu o fata din aia de uimit gandindu-ma unde este problema de atragi asa antipatie. In toata experienta mea de viata, toata psihologia si psihiatria studiata, nu am intalnit asa ceva, nu pot deslusi chestia asta. Dar ma intereseaza, doresc sa aflu ca sa vedem eventuale solutii. Am intalnit si oligofrene grase cu figura de vedeai de la 7 poste ca nu e ok, nici alea nu pateau asa ceva, cel mult atrageau indiferenta.

Nu e politicos sa cer o poza din fata ca sa-mi dau o parere, dar dupa cum vad in cele doua poze, nu se explica, asta de acum si aia unde erai imbracata in rosu, chiar daca era asa, o figura urata se vede din orice unghi, nu se vede daca erai cu spatele doar. Nu am zis ca arati bine daca zici ca nu, dar nici sa fie cazul de o antipatie extrema.

| Mosotti a răspuns (pentru AliceAnnnnna):

Eu cred si am inteles tot. Lumea si daca te crede si daca nu, cu ce sa te ajute? Metoda era alta, dar nu cred ca o poti pune in aplicare.

Politia nu are treaba cu din astea, au ei cazuri mult mai grave de care de multe ori nici de alea nu se ocupa. Ar trebui sa aiba treaba, dar n-au. Nici in alte tari nu prea se baga pentru orice. Daca vroia sa se implice, se implica, dar au gasit scuze.

Niste tampiti, asta e clar. Eu am impresia ca nu le-a rupt nimeni gura la aia, ca sa vezi ce cumintei erau dupa. Dar era de ajuns la unul si gata, era pace 50 ani de acum in colo.

| GoldenZenith a răspuns:

Tu ce facultate faci? Pentru sălbatici? Oricât de ciudați ar fi oamenii, nu cred ca au reacționat asa.

| Furnicuta000 a răspuns:

Ma pregateam sa iti spun sa nu mai fi asa paranoica cu virusul ca nu e asa cum se spune la tv, la noi nu e epidemie, iar aia care au murit in China aveau in medie 70 ani si alte probleme de sanatate deci tu daca ai lua virusul, ai sta cateva zile acasa, cu medicamente sau ce iei tu pentru raceala/gripa si te-ai face bine, nu e de speriat.

Dar apoi am citit si restul. Tu chiar vorbesti serios? Adica in Romania in 2020 niste fiinte umane in toata firea sa te BATA doar pentru ca porti o masca? Tu te-ai dus la facultate sau in jungla? Ce fel de educatie au specimenele alea? Si eu am fost la facultate, chiar recent, am vazut si eu oameni mai rai acolo dar in afara de o barfa sau o mica cearta nu am vazut sa isi permita studentii. Totusi suntem oameni nu altceva. Pot sa te intreb la ce facultate esti?
Si da, normal ca poti merge la politie, chiar asta ar trebui sa faci. Dar mai intai si conducerea facultatii trebuie sa afle si sa ia masuri. Deci faci plangere la politie, scoti certificat medico-legal, te duci la decanat (nu secretariat, DECANAT si chiar rectorat) si le spui ce s-a intamplat. Nu stiu exact in ce ordine, cred ca oricare e buna.
Nu sta asa, nu fi fraiera, nu te lasa calcata in picioare

| AliceAnnnnna explică (pentru Furnicuta000):

Orice as face sunt praf psihic și am stima de sine 0.

| Mosotti a răspuns (pentru AliceAnnnnna):

Este si normal sa te simti asa, dar nu le da satisfactie, invinge tu, bine, zic si eu, na, nu pot zice "da ma, stai asa si pica", este foarte greu, dar poate insusi asta ca le ti piept, sa te bucure, sa iti dea motivatie, forta psihica si sa te ridici, ca nu ii lasi sa invinga, sa nu lasi infectia de natura sa-si faca jocul prin ei de fapt, niste sclavi imputiti "aia e diferita, nu-mi place, eliminati-o", si prostii fac jocul naturii. Am zis colegului cam ce si cum mecanismul care poate fi.

Si asta s-a intamplat! Cand erau inchisi aia la parnaie, detinutii aveau motivatie si ii tinea sus tocmai ca ii invingeau pe gardieni, ca nu picau, nu clacau. Nu stiu in ce caz, dar am citit, desi erau in rahat, asta ii motiva, mi se pare ca detinuti politici adica inchisi pe nedrept. Nu cedau fara lupta.

| Mosotti a răspuns (pentru Furnicuta000):

Dar cine spune ca in 2020 lumea genetic este altfel?! Rautatea oamenilor e aceiasi de mii de ani, nu au batut-o ca purta o masca, au batut-o ca nu o suporta, nu le place fata ei si o urau oricum, asta cu masca a fost un motiv doar in plus. Mi se pare ca, cand am raspuns prima data am spus, mi se pare ca si ea mi-a raspuns ca si confirmare, dar nu ai citit, am raspuns pe 4 februarie.

Acuma ai aflat ca multi oameni sunt ca in jungla?! Daca nu ar mai fi legi am fi ca in jungla in maxim cateva ore pe tot globul, nu doar la noi, deci nu cunosti natura umana inseamna.

Daaaa, ca politia abia asteapta sa se ocupe de cazul ei, ii doare in fund. Trezirea, nu suntem intr-o lume buna si nu am fost niciodata in Romania, si nici in afara de multe ori, si in SUA se rade de copiii mai diferiti, abia la maturitate dupa 30 ani in colo asta nu se mai intampla. Este corect ca nici eu nu am mai intalnit asemenea caz vreodata, nici la facultate nici nicaieri, asa cum zici si tu, dar uite ca se intampla.

| AC4S4 a răspuns:

Din ce secol ne scrieti? Refuz sa cred ca un om ar putea fi umplut de vanatai pentru ca urmeaza niste masuri de precautie. Am vazut destui oameni cu masti de protectie zilele astea, nu erau agresati de nimeni.

| AliceAnnnnna explică (pentru AC4S4):

A fost la mișto. Au găsit un pretext și au fost violenti. Asta e chestia, dacă era altcineva cu masca nu făceau asa

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aia e facultate sau spital de boli mentale?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce treaba are virusul ala cu Romania? Esti proasta si cauti atentie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cumpărați spray paralizant sau nu ai vreun var vreun frate vreun prieten de cartier sa le dea o lecție? Ori ești troll ce postliceala e aia sigur nu ești la spitalul 9? Ce urata ce fata de cal ești ok asa sugerează poza ca nu ești asa urata când te mai agresează filmează și du la politie

| AliceAnnnnna explică (pentru anonim_4396):

Nu umbla nimeni cu mine. Nu m-am putut integra nici la grădinița ca și acolo ma luau la mișto ca am cearcăne și altele...

| AliceAnnnnna explică (pentru anonim_4396):

Cu mama mai ieseam pe afara atât.

| anonim_4396 a răspuns (pentru AliceAnnnnna):

Dar în poza ești drăguță, eu as umbla cu tine happy da eu am impresia ca tu cerșești atenție sau ești troll adică pe bune în poza esti drăguță
Mi greu sa cred ca nu e vreun băiat sa te placa sau nu te poți integra de ce s-ar face mișto de tine nu știu din întrebări reiese ca ești o tipa ok dar eu cred ca tu ne iei la mișto ca suferi de atenție și complimente. Cearcăne au multe fete și nu face nimeni mișto de ele alte fete chiar sunt urâțele și nu își bate nimeni joc de aspect lor la tine nu vad rostu de ce te-ar lua la mișto eu cred ca fabulezi. De ce nu ar umbla nimeni cu tine? Când tu arăți bine de ce? Eu cred ca ogramada de băieți te plac laughing
Mai lasă-mă cu cearcănele ca te machiezi și nu se mai vad și cu0 medicina asta moderna poți scapa de ele sau ameliora considerabil tu găsești tot felul de motive sau poate ai dreptate și aia îți găsesc tot felul de motive cert e ca în poze ești drăguță și arăți bine te îmbraci bine ești o fata ok nu ar trebui sa fi asa complexata.
Bine cu masca aia nu aveai ce cauta la școală tu nu te gandeai la consecințe adică dacă sa făcut în trecut mișto de tine și ai fost agresata nu te ai gândit ca dacă te duci cu masca aia se va întâmpla din nou aceeași chestie?
Tu uneori le și dai motive și ei de abia așteaptă acest lucru dacă e adevărat ce spui ca se iau de tine.

| anonim_4396 a răspuns (pentru AliceAnnnnna):

Pui mic tu ești cam ciudatela te cam contrazici ba ești la faculta ba la postliceala nici tu nu ști asta reiese din răspunsurile tale. Te superi pui mic dacă fac și eu bully de tine? happy :*

| AliceAnnnnna explică (pentru anonim_4396):

Bine. Crezi ce vrei. Chiar nu ma interesează și nu era nevoie sa vii cu astfel de răspuns :*

| AliceAnnnnna explică (pentru anonim_4396):

As avea multe alte lucruri mai bune de făcut decât sa glumesc, evita sa răspunzi la întrebările mele ca la toate scrii numai "troll troll troll." Am nevoie de un sfat nu sa mi se scrie troll. Dacă tu faci bully ai iq pe minus.

| anonim_4396 a răspuns (pentru AliceAnnnnna):

Du te tu pui mic ce tupeu ai prins pe tine happy eu nu fac bully de tine se pare ca nu prea ști ce e sarcasmul nu e nici de mirare... Da mi greu sa cred ca vb serios adică pe bune ești frumușela asta sugerează poza ta cum sa ai tu fata de cal sau sa fi urata când tu ești o scumpa de aici și trollingul zi mai bine ca ai nevoie de o mica atenție ca ești puțin cam nebăgata în seama și suferi puțin de tine happy tu sa fi victima bullyngului mi greu sa cred la cum îmi răspunzi cu aia ce se iau de tine de ce nu ești asa tupeista pisi? Eu scriu când vreau hai ti pup frumy happy mrrrrlaughing

| AliceAnnnnna explică (pentru anonim_4396):

Se vede cât de terminat ești laughing și stai liniștit ca in poze toată lumea arată bine. Poza aceea nici nu e selfie e făcută la distanță, practic nu se văd trăsăturile și in poze nici cearcănele de la acea distanță.

| anonim_4396 a răspuns (pentru AliceAnnnnna):

La tine nu e vb de cearcăne tu ești drăguță și asa și ai niște trăsături frumoase puiuț tu prea te desconsideri nu ai deloc încredere în tine da sa ști ca eu am în tine și știu ca poți mai mult de atât da ești încăpăținata la tine problema e ca nu ai toate țiglele pe acoperiș nu de aspect fizic o venit uraganul și ți le-a maturat pe toate și materia cenușie da nu e nimic eu te ador și asa ești o ființa unica sa știi și nu uita sa zâmbești ca nu se știe cine se va îndrăgosti de tine. O sa ma rog pentru tine, Dumnezeu sa aiba grija de tine happy

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Din moment ce lumea, chiar si maica-sa si-au batut joc de ea pe motive de fizic, ceva se intampla, in mod normal trebuie sa luam asa cum spune ea cazul, nu sa contestam, ca mai rau face. Nu e vb ca e parerea ei despre ea, deci nu se desconsidera, e vorba ca ceilalti sunt f agresivi si in vorbe si in fapte, si nenorocirea este ca in 90 % din cazuri asa i se intampla, ceva este.

Faptul ca ii zici ceva ce ea stie ca nu este asa, nu ii face deloc bine, ci chiar ii face rau dand impresia ca nu ai inteles nimic din problema, ea ar vrea solutii reale daca s-ar putea, nu "eeee nu e asa domne, esti draguta", adica esti doar subiectiv.

De ce nu are ea toate tiglele pe acoperis?! Ce vina are daca ceilalti o ataca si psihic si fizic uneori? Zau daca te inteleg. Asa vad si eu in poze ca e draguta, dar nu i-ai vazut figura ca lumea, in poze nu se vede. Te rogi la cine? Nu ai la cine.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

De ce un om care are niste probleme serioase si atipice e automat de multe ori considerat troll?! Doar ca pentru multi asa ceva nu are cum sa se intample? Are cum. Asa i-am zis si eu cu sa le dea o lectie, asta e singura metoda, sa-i tina la respect, sau chiar ea sa riposteze.

Ceva ei vad la figura ei care le trezeste o puternica antipatie, eu si tu si altii nu am vazut-o fata in fata, bine, eu si daca o vad, nu ma int figura oricu ar fi (intamplator nu fac jocurile naturii, nu am instinctele alea), respect orice om in general, dar altii uite ca nu-s asa. Instinctiv ei o resping, ca iti zic eu ca nu decid ei sa fie asa, simt din ei o aversiune furtunoasa.

O fi ceva care fin punct de vedere evolutionist e fatal de negativ, adica emite niste chestii negative, si atunci natura are interes sa elimine asta, asa ca ceilalti ii fac jocul naturii, dau in omul ala, iar daca nu erau legi, ar fi eliminat-o, urat, urata natura au majoritatea. Eu pe astia am ura aia furtunoasa, daca nu erau legi, ii eliminam unul cate unul. Cand era cazul ma bagam pentru omul ala atacat, pe cat de om sunt cu oamenii, pe atat de animal salbatic sunt cu porcii. Este loc pentru toti pe pamant. N-are figura, okey, dar are alte calitati, trebuie sa luam ce e bun de la om, ca asa toti le avem pe ale noastre negative.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu deja ai inceput sa te cam dai la ea observ, deja in mintea ta este jale. Tu ai impresia ca nu avea cine sa o bage in seama, trebuia sa vina aici? Daca era in ordine, avea cine sa o bage in seama de mult. Iar aici daca discutam, ii suntem alaturi, o intelegem, incercam sa dam o solutie daca se poate, nu contestam, nu luam ce zice ca neadevar, suferinta de sine, trolling. Pe alt forum, acuza de trolling nefondata se pedepseste de catre moderatori, asa ca ai noroc aici.

Nu vine aici pentru bagare de seama, vine sa ceara ajutor.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mosotti):

Dacă o fi asa cum spune ea e grav da am văzut ca se cam contrazice ba e la faculta ba e la postliceala deci ceva probleme are și ea ca are din cauza situațiilor care i se întâmplă nu știu dacă nici mai asa nu o înțelege și nu o susține e clar ma gândesc ca nici nu are unde sa meargă dar nici acolo nu e bine ar trebuie sa schimbe tot da ma gândesc ca nu are încotro nu se poate întreține singura sa plece undeva dacă e asa înseamnă că nu degeaba ne fac străinii rromi știu ei de ce nici politia nu intervine nimeni nu intervine s-ar putea sa fie adevărat ce spune numai ca ceva probleme are se cam contrazice uneori cu școala. Eh las ca nu numai eu i-am spus ca e troll mai mulți dacă nu ai urmărit pai pare desprins din SF înseamnă că și aia au probleme dacă își pun mintea cu ea sau poate cu ce o făcut în liceu cine știe exista un sâmbure de adevăr nu ai nici tu de unde sa știi treaba asta nici ea nu o fi vreo Sfânta sa ii filmeze sau sa pună pe cineva pe ascuns sa filmeze și sa ii execute dacă mereu se iau de ea din orice dacă nu are nici martori nici probe ce sa ducă la politie de aia politia poate nu se baga trebuie ea singura sa își facă dreptate nu ai văzut într o alta întrebare ca o făcut 4 avorturi și nu are nici o remușcare nici ea nu e pe treaba ei
Și dacă se plânge pe TPU ce poate sa facă dacă nici politia nu face ii dați sfaturi și poate nici nu le ia în considerare și vine cu alta întrebare similara. Odată am văzut ca unu o lua peste picior și zice ea ca ar fi el unu din aia de la facultate care și-o bătut joc și merge la politie ce naibii de legătură sau de ce o făcut ea asociere cu respectivu și aia care își bat joc de ea nu știu îmi suna a ceva la mansarda după o da la întors ca de fapt nu e la faculta e la postliceala nu degeaba o lasă maicasa doar 2 ore afara

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mosotti):

Ai văzut într o alta întrebare ce spune nu poate sa lege 2 vorbe e incoerenta se bâlbâie doar în scris poate poate și de asta își bat joc de ea deci ceva ceva are și ea dacă știa ca tot o agresează colegii ce cauta ea cu masca acolo ferindu-se de coronavirus când ea deja e luata peste picior nu se gândea la repercusiuni ca aia de abia așteaptă ceva sa se lege de ea sa aiba un motiv deci și ea le cam cauta. Eu nu o sa mai zic ca troleaza și de astea dar ar trebui sa meargă la un specialist
Și ea le cam da apa la moara și îți dai seama ca dacă la o postliceala nu ști sa comunici te bâlbâiesti și ești agramata rad oamenii de tine e clar ca ea are probleme ce i se trag de demult.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Ca a facut avorturi este foarte okey, pe tot globul se fac cand nu doresti acei copii, asta nu e problema, copii poti face si 50 daca vrei, averile sa nu le pierzi, ca pe alea nu le mai faci. In general e bine ca omul sa se protejeze, dar se mai intampla si greseli, si atunci se aplica metoda asta. Deci pana aici este okey.

Cum ce cauta cu masca? Are voie oriunde, este dreptul oricui sa se duca cu masca sa se protejeze mai ales in colective, nu sa se fereasca de corona ci de gripa clasica de la noi, care a facut si ea victime. Nu trebuie sa se ia cineva de mine ca stiu sau nu stiu sa leg doua vorbe, asta e, am o problema si atat, trebuie sa intelegem, ca de bine nu este asa clar. Adica sa razi de oamenii cu probleme nu e normal.

Multe sunt SF dar adevarate, ma mir si eu de cazul asta dar eu in general fac invers, pana la proba contrarie iau 100 % ca este cum zici, si pierzi din procente daca vad ca nu e asa din ce in ce, nu iau din start ca nu zici bine. Pentru ca daca nu fac asa, risc sa gresesc si omul ala sa nu fie cum am crezut de nasol, daca dau incredere full la inceput si pierde din procente, macar sunt sigur ca asa este nasol si aia e, dar daca era ok, nu pierd ocazia sa stau sau sa cunosc un om okey. Daca faci invers si din start iei 0 % okey, daca este ok? Ca din start eviti contactul cu acel om in aceasta varianta, zic la general asta.

Singurul motiv pentru care exista scuza ca cineva sa te insulte sau bata este daca tu faci primul la fel, dar nu ar fi venit aici sa zica, daca ar fi facut asa, pentru ca ar fi fost absurd, inclusiv mama ei sa o insulte ca arata nasol si ca, cu nici o operatie nu va arata bine. Deci orice motiv ar fi in afara de daca incepi primul cu prostii, nu scuza ca cineva sa-si bata joc de un om.

| Mogiojojo a răspuns:

Tu fetita nebuna, altceva in afara de troll mai ai in agenda?

| AliceAnnnnna explică:

Pun pariu ca ești una din persoanele de la facultate de azi, după răspuns. Lasa ca aflam la politie imediat.

| PașaHassano a răspuns (pentru AliceAnnnnna):

Sa te lamuresc. Nu sunt la postliceala si in al doilea rand nu avem ce se aflam