| Wøodenpints a întrebat:

Tot văd în ultima vreme știri despre cum toți masculinii între 20 și 35 de ani vor fi luați cu japca la război în caz că ne atacă rușii.

Bine, pe lângă faptul că astea-s știri inventate și trebuie să fii complet idiot să le crezi, mă întreb cine a fost cu ideea să ducă pe front pufani de 20j de ani să se bată cu rușii?

Majoritatea pe care-i văd eu și au ~20j de ani, sunt niște pârțari care au purtat mocasini din cârpă toată viața și nu și-ar putea urni picioarele dacă se încalță cu bocanci. Mulți dintre ei sunt anorexici cu brațele atrofiate care nu-s în stare să se apare nici de-un maidanez care-i atacă. Mulți suferă de mers pe jos și fac febră musculară dacă depășesc 200 de pași.
Majoritatea habar nu au cum se ține o armă în mână și pe unde ar trebui să iasă glonțul.
Mulți consideră urcarea scărilor o provocare și le preferă pe alea rulante. Enorm de mulți pufani pe care o simplă răceală îi ține în casă și care 20j de ani n-au făcut decât să-și plimbe degetele pe un ecran tactil.

Pe ăștia vrea statul român să-i trimită să mierlească ruși? laughing

M-aș simți mai în siguranță dacă ar săpa un șanț în jurul țării și l-ar umple cu rahat. M-aș simți mai în siguranță dacă ar trimite câteva haite de maidanezi. M-aș simți mai în siguranță dacă n-am face nimic, să-i așteptăm pur și simplu pe ruși și să sperăm că nu-s chiar așa de sălbatici.

Să încerci să aperi românia trimițând bărbații de 20-35 de ani pe front, care 80% din ei sunt ori rahitici ori nu se pot apleca să-și lege singuri șireturile de burtă, e ca și cum ți-ar intra spărgătorii în casă înarmați cu pistoale și katane iar tu vrei să-i omori cu pliciul de muște.

Dar totul e așa amuzant. E atât de amuzant încât dacă m-ar prinde războiul pe teritoriul țării, m-aș declara inapt, la fel cum probabil o vor face și ăia de 20-35 care nu-s complet cretini.
Dar nu o să se întâmple asta. Sunt la fel de multe șanse să ne invadeze rușii, la fel cum sunt să ajungă Brăila capitală culturală.

Noi suntem cerșetorii Europei, ăia mici, necăjiți, care cer mereu ajutor și de la care nimeni nu are ce lua. Dacă cineva ar vrea să ne atace, ar cheltui mai mult pe combustibil să ajungă până la noi, care ar fi o pagubă mult mai mare comparativ cu ce-ar obține de pe urmă noastră.

Nu vă mai căcați atâta pe voi, că nu ne invadează nimeni. N-are nimeni niciun interes să atace o țară săracă, plină de oameni leneși care probabil ar cere ajutor social de la invadatori.

8 răspunsuri:
| LoveSleep a răspuns:

Genial blogu'.

| Jipa95 a răspuns:

Off topic : dar de ce ar veni rusiisa ne atace pe noi sau noi pe ei? Le-am facut ceva, ce nu le convine?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Jipa95):

Ar veni Rusii peste noi ca suntem in UE.Si dnul presedinte ar fi spus, asa ca sa fie si el in febra razboiului, ca Rusia ar fi trebuit atacata. Deci tu daca auzi pe cineva care nu ai treaba cu el ca ar fi bine sa-ti dea cineva o bataie, nu ti-ai baga toate in el? Si raspund aici pentru toti, de ce tocmai Romanaia sa fie atacata? Romanii sunt saraci insa Romanai este farte bogata.E pozitionata intr-un loc extraordinar de bun.Numai litoralul Marii Negre de la Sulina si pana in Bulgaria cati bani ar aduce Rusiei flamande? Avem muntii cu de toate, avem bogatii subterane si altele.Romanii sunt doar saraci si prin scoaterea serviciului miltar atunci, s-a urmarit exact ce a spus userul acre a pus intrebarea.Sa nu avem pobilitataea sa ne aparam deloc, sa nu stim nici macar pe unde iese glontul. Cititi articole pe net, in care se spune ca in juma de ora de atac Romanii se vor preda iar in doua zile Romania va fi ocupata.Degeaba scutul antiracheta de la Deveselu, nu pate face nimic impotriva unei invazii de tancuri si infanterie.Toti rusii, copii sau mai mari in prezent sunt in armata, pe cand la noi toti sunt peste hotare.prcatic in Romania se mai gasesc doar gasti de betivi si drogati care nici nu au auzit inca de situatia din Ucraina.

| Doub a răspuns:

Bine spus.

| AirănMeidăn a răspuns:

Frumos

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da,adevarul crud, l-ai spus chiar tu. Asa este, sunt pufani care nu-si pot lega singuri sireturile la pantofi de burta si mai sunt si cei care au bratele atrofiate si fac febra la picioare dupa 200 de pasi. Chestia e ca nu facem noi legile.Acest serviciu militar trebuie sa se faca asa cum s-a facut din timpuri, asa cum se face in orice tara.NU pentru ca ne vor invada rusii.Sa nu crezi ca pufanii rusi stiu mai bine sa traga cu arma sau seamana cu Arnold in Terminator.Si Rusii si Romanii sunt la fel, ca si Germanii care au cucerit destul loc in Europa cu copii trimisi pe front la...16 ani fara pregatire militara.
Ce citim noi este doar dorinta UE,din care face parte si Romania(practic Uniunea Statelor Europene) care e un singur stat pana la urma,de a reintroduce serviciul militar in Romania, serviciu scos din cauza Marlanilor de la conducere care nu sunt altceva decat mafii bolsevice strecurate in conducerea tarii noastre. Absolut tot ce vezi la parnaie astazi, sunt niste urmasi ai bolsevicului Iliescu.Ei au scos serviciul militar din Romania, exact ca sa ne poata lichida imediat oricine, mai ales comunistii Rusi.
NU se introduce din nou serviciul militar pentru ca sa trimita tinerii pe front ci pentru a fi activ serviciul militar asa cum a fost intotdeauna.
In 1989 se striga pe strazile Romaniei cuvintele: „Armata e cu noi".Am resuit panarama aia de revolutie cu ajutorul armatei.Ma intreb daca va mai fi o revolutie, fara armata care ar tine cu poporul, cine ar mai ajuta? Practic intr-o revolutie un om normal fara sa fi facut armata degeaba ii mai pui o arma in mana. Nu stiu ce parere ai tu sau altii, insa eu vad activarea serviciului militar, macar un an de zile ceva normal ceva ce va prinde bine candva poporului Roman. La 20 de ani un pufan nu e chiar un copilas, poate invata cateceva, macar sa stie pe unde iese glontele si pe unde tubul.
Vreau sa mai daug ceva.Ca ne va invada Rusii este raspunsul unui cadru militar sau ce o fi fost, atunci cand domnul presedinte ales de noi, a papa ce apapat in occident cum ca rusii merita atacati.Imediat,replica acelui cadru militar, a spus ca prima data ne vor distruge flota militara. Dansul poate nu stie ca flota noastra e data la fier vechi de domnul base.In fine.

| immaBeast a răspuns:

Mă bucur că mai sunt şi persoane în ţara asta care văd adevărul.
Nu adevărul ăla care cred toţi că-l ştiu, adevărul ăla urât, adevărul ăla pe care nu vrei să-l auzi, dar o să-l auzi până la urmă. laughing