| Negrea_Amalia_1995 a întrebat:

Voua vi se pare serioasa problema cu Rusia? Credeti ca va incepe un razboi am vazut la televizor ca rusii vor sa atace Romania. Daca ne ataca ne omoarae toti?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Problema este serioasa doar ca nu o sa inceapa un razboi cu noi, inainte de asta ar trebui sa ocupe Ucraina si Republica Moldova si nu cred ca o s-o faca. Cei care spun ca rusii vor sa ne atace sunt putin dusi sau de rea credinta.

| Radu284 a răspuns (pentru Ioandelasal):

Dat fiind faptul ca suntem in NATO, sansele ca rusii sa atace Romania tind foarte mult spre 0. Cel putin in cotnextual actual. Si daca ne ataca, o sa fie destul de naspa pentru ei.

| LegionarulRoman a răspuns (pentru Radu284):

Ba tocmai, e foarte naspa pentru Romania ca suntem in NATO in loc sa fim tara neutra. Pentru NATO, Romania va fi care de tun, ca in Al Doilea Razboi Mondial. De altfel, daca rusii vor porni un razboi...chiar daca ipotetic vor pierde,vor fi pierderi umane si materiale pentru "aliatii" NATO,probabil atat de mari cum n-a fost niciodata in istorie. Mai ales daca sunt ajutati si de chinezi. Singurele armate cu adevarat capabile din NATO sunt, evident, SUA si Turcia(turcaletii nu au uitat ca au fost odata imperiu, dar o sa plateasca si ei pentru ce au facut in istorie), restul... teritorii unde sa-si plaseze americanii armele.

| Ioandelasal a răspuns (pentru Radu284):

Foarte de acord, vezi ce-am spus si eu mai sus.
Si, inca o data: raspunde utilizatorului, n-am pus eu intrebarea.

7 răspunsuri:
| William a răspuns:

Nu cred ca va incepe razboiul. Asa au zis si cand nord-coreenii testau bombe.

| mihai69 a răspuns:

Nu vă omoară - pe muieri le violează, pe bărbații în putere îi trimit în lagăre de muncă, restul pe la pârnăi; întreabă-ți bunicii, că doar rușii au mai fost odată prin România. În 1944.

| neutrino a răspuns:

Nu, ramanem noi amandoi!

| 0x11111051 a răspuns:

1) Romania tara NATO.
2) Rusia n-are pentru ce sa va atace, n-are cauza.
3) Nu crede ceea ce se spune la TV.

Un sfat: Invata rusa.