| FataCuBuff a întrebat:

TPU daca fumezii poti avea probleme cu nervii daca fumezii doar 1 tigara sau daca tragi un fum? dau funda si vot cel mai bun raspuns dati-mi toate informatiile si fumatorii se inraiesc si in cat timp

9 răspunsuri:
| valentino52 a răspuns:

Aveti 10 ani ce naiba? Fumatul nu inraieste. Poate daca fumezi cativa ani si te lasi. o perioada o sa fi stresat ca simti nevoia de a fuma dar atat tot.

| Medema a răspuns:

Fumatul provoaca dependenta de la 4-5 tigari cam in 2-3 zile! SI da fumatul poate face mult mai mult decat ce ai zis tu!

Răspuns utilizator avertizat
| Razvanp69 a răspuns:

Nu ai de ce sa devii nerovos. Daca esti fumator o sa i chestiile alea in cap de le auzi la toti "ba ma duc sa fumez o tigara sa ma calmez ca nu mai pot de nervi". Nu patesti nimic. Mai ales daca tragi un fum nu te apuci tu de fumat de la ala sau de la o tigara. Si asta iti zic ca am 5 ani de fumat laughing)

| Scremer a răspuns:

Daca tragi o tigara pe zi nu o sa ai probleme grave dar nu stiu cine fumeaza doar una pe zi si da de afecteaza la un momendat o sa ajungi dimineata ca nu ai tigari "ai de capu meu unde mis tigarile, vai n-am tigari trebuie sa maduc sa-mi iau vai n-am bani... deunde dracu imi iau " dar eu ti-as sugera sa nu te apuci de asa ceva pentru ca te distrugi singura, o sa ajungi sa ai cacer la plamani si noa e grav.

| Norbi540 a răspuns:

Sfatul meu este sa nu fumezi de aceia pentru ca nervii fumatului pot intr-o zi sa te omoare.Mama mea inainte fuma, dar s-a lasat pentru ca trebuia sa se opereze.Cumparati ceva dulce dar lasa tigara.www.google.ro/lasate de fumat

| Kiddutsaa a răspuns:

Părerea mea e să nu te apuci de ele, eu m-am apucat acum 2 ani şi sincer cu greu te laşi de ele, doar dacă ai voinţă şi ajutoare chiar poţi să te laşi. Dar cu dependenţa e altceva, dacă tu eşti obişnuit să fumezi câte 5-6 ţigări pe zi când nu ai e rău, adică ai face orice să-ţi cumperi un pachet, şi devii irascibil când nu fumezi. Ai senzaţia că scapi de nervi, dar nu e aşa, asta e doar în mintea ta, că ţigarea te calmează, de fapt ţigările te omoară aşa că sfatul meu e să nu te apuci. big grin

| Scremer a răspuns (pentru Kiddutsaa):

Nu chiar acum depinde de fiecare eu am 4 ani de fumat si am vrut sa ma las pentru o perioada si mama dus si mi-am luat tigari de la rusi de contrabanda aleas groaznice is cele mai proaste tigari si cum am fumat din alea mi s-a dus pofta sa mai fumez si altceva

| BizZanRazVan a răspuns:

Sall cam cate stiu eu daca tragi dintr-o tiga-ra s-i ai tras in piept vei simpti nevoia sa fumezi da este ca in catva tim depa ce tot fumezi tise va duce pielea de-pe mana s-i va prebu-i sa cumperi diferite produse. Si rapunsu-l la intrebare-a ta este.(Daca fumezi te relaxeza

nu invers )winking poate te-am ajutat

| ManuBBS a răspuns:

Asta depinde te Corpul tau sau de Creierul daca ai probleme cu nervi da cred ca poti avea probleme.