| Viitorulapropiat a întrebat:

Tpuuu, am mare nevoie de ajutor la o problema.
Mie imi place de o colega de la inceputul anului, dar din pacate am asteptat si s-a bagat cu un alt coleg din aceeasi clasa. Ieri s au despartit si am inceput sa ma dau la ea. Chestia este ca noi trei suntem in aceeasi clasa, pe langa faptul ca sunt prieten bun cu fostul ei. Credeti ca este bine sa ma bag cu ea tinand cont de ceea ce am spus mai sus?

2 răspunsuri:
| SG1995 a răspuns:

Da, problematica e sa nu fi prea brusc, taman ce s-a despartit, n-are chef de relatii, ea cauta doar un amic acum.

| Catalinaa19 a răspuns:

In primul rand trebuie sa vorbesti cu prietenul tau sa-l intrebi daca l-ar deranja faptul ca tu o placi pe aceasta fata, este frumos sa aveti aceasta discutie fiind buni prieteni.In al doilea rand ar trebui sa lasi putin timp sa treaca, de obicei pentru o fata este grea despartirea in momentele astea ar trebui sa-i fii mai mult ca un prieten sa o asculti, sa-i dai sfaturi si asa mai departe.In al treilea rand trebuie sa o iei usor daca vrei o relatie cu ea, trebuie sa o cunosti mai bine, sa nu pari disperat dar nici neinteresat de ea, trebuie cumva sa fii la mijloc. Daca vine ziua ei sau o anume sarbatoare, ai putea sa-i faci cadou un fir de trandafir.
O relatie se ia usor. Complimenteaz-o in fiecare zi, mai ales cand e suparata si fa-o sa rada! Succes!