| maka a întrebat:

Buna sunt in clasa a 10-a si am o colega din clasa mea pe care am inceput sa o plac foarte mult happy! Problema e ca, fiind colegi de clasa...nu stiu cum sa fac sa-i spun ce simt pentru ea...plus faptul ca acum o saptamana s`a despartit de fostul ei prieten! Eu in fiecare ora vb cu ea, in fiecare pauza ies pe hol si vorbim despre una despre alta, o ajut cu diverse chestii, vorbim si pe mess despre una-alta! Chestia este ca mi`e "teama" intr-un fel sa nu ma refuze si dupa aceea sa nu mai vorbeasca cu mine! Totusi, mie imi place foarte mult de ea si au cam inceput colegii sa vada asta big grin nu stiu daca si ea.Deci ce ma sfatuiti sa fac? Cum s`o abordez, cum sa-i spun si ce sa-i spun happy? Multumesc mult!

Răspuns Câştigător
| Razvan a răspuns:

Bine gandit, totusi. Daca ii spui ca o placi si ai ghinionul sa nu iti impartaseasca sentimentele s-ar putea sa se retraga din viata ta motivand evaziv ca:"eu te vad ca un prieten dar tu ma vezi altfel, relatia nu va mai merge". Mie mi se pare ca te vede ca pe un prieten. Un prieten bun, dar totusi doar un prietenwinking
Mai tine la fostul ei prieten? Daca esti sigur ca nu, incearca dar stii ce riscuri iti asumi.Si ai grija in relatiile astea intre colegi. Daca e sa fi cu ea fa-o sa iti promita ca nu va asculta de nimeni si va veni prima data la tine si te va intreba. E foarte importantwinking

4 răspunsuri:
soothe
| soothe a răspuns:

Se spune ca o femeie te iarta de obicei daca incerci, dar nici o data daca scapi ocazia

| multimoak a răspuns:

Lasa timpul sa decida. Va veti apropia unul de celalalt.
Las-o sa te aleaga ea.
Iesiti in parc, la plimbare, la un suc...

| Just kidding a răspuns:

Hmmmm...in caz ca nu stai in banca cu ea, muta-te cu ea, fi aproape de ea. Cel mai bine ar fi sa o inviti la un suc sau la cinema, undeva intr-un mediu unde nu santetzi la scoala big grin.si sa incerci sa ii spui ce simti. Crede-ma ca asa am patit si eu o faza; Daca nu ii spui ce simti o sa pierzi sad. Nu tine in tine! Spune-i ca ai vrea sa o ajuti sa il uite pe fostul, sa treaca peste acea perioada. Poti sa iti dai seama daca si ea te place dupa modul cum reactioneaza: daca i entuziasmata ca vorbeste cu tine, sigur te place. Daca nu ar fi nimic, te-ar ignora, ar spune ca nu poate vorbi in momentu ala, ca are treaba, ca-i busy. Anyway, bafta:*!

| maka explică:

Cred ca ma daut batut, nu merge nici um si nu prea imi vine sa-i zic in fata "Te iubesc" sau din astea.Am avut o discutie cu ea pe mess si i-am zis 50 % din problema, iar ea a spus ca eu sunt cel mai bun "amic" al eiwinking! Deci cred ca voi astepta mult si bine, poate timpul va rezolva cevahappy! Oricum va multumesc mult pentru raspunsurihee hee!