| danaieladaniela a întrebat:

Trebuie ca fata sa stie sa gatesca?

66 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Altfel nu e femeie de casa, sa faca curat si sa gateasca e un atuu important pentru ea, la rufe nu-i mare scofala daca nu calca pentru ca de spalat e usor la masina automata.

| RAY a răspuns:

Desigur ca da

| Violleta2022 a răspuns:

Nu, nu trebuie, ca pot invata amandoi partnerii.
Gatitul nu mai este demult o "munca de femeie", mai ales daca si femeia munceste, munca in casa, impartindu-se egal, la ambii partneri de viata.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu numai să știe să gătească. Să știe să gătească sănătos, după regulile de nutriție ale acestui secol, veac.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Pentru mine, da. Sa fie capabila si sa vrea, nu neaparat sa stie.
Pentru altii, poate ca nu e important.
De exemplu, am un prieten care le evalueaza dupa sani... Nu l-am auzit sa mearga mai departe cu evaluatul laughing

| danaieladaniela explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Le evalueaza dupa sani? laughing

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru danaieladaniela):

Mai in gluma, dar destul de serios.
Povesteste de cate una gen "era misto, dar nu avea țâțuci".
Sau observa cate una, "ce țâțuci are!".
Nu se uita la prea multe, e un tip simplu, cauta fata cuminte si sexy. Restul depinde doar de ea, ca ramane destul de singura. El e ocupat cu chestiile materiale.

| Drimmero a răspuns:

Cam da, cel putin nu am habar sa gatesc nimic in afara de omlete si cartofi prajiti,, pentru mine e un detaliu important, un bonus ca femeia sa stie sa gateasca... vorba aia, dragoste, dragoste, dar mai trece prin stomac ca altfel nu tine de foame.

| danaieladaniela explică (pentru Drimmero):

Fix asa mi-a spus si fostul meu iubit happy

| Drimmero a răspuns (pentru danaieladaniela):

Tot din dragoste o faceti, e dublu beneficiu.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

A nu... trebuie sa cumpere mancare mereu gata facuta. Nu?
Sau nu mergea asa parca...
Si nu numai fata... cine o sa faca mancare intr-o familie, fata, baiatul? Mi se pare normal ca impreuna sa gateasca cand au ocazia.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Cele 70 de lucruri pe care trebuie' sa le stie... 69 si sarmale.

| GirlOnline81 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

laughing
Raspunsul tau imi aminteste ca sunt destule femei care au uitat zicala "o femeie trebuie sa fie gospodina in casa, doamna pe strada și c. urva in pat." Ba mai mult, ca multe se simt jignite de ultima parte a zicalei laughing.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru GirlOnline81):

Oh, da. Toate se cred 100% doamne.

| Endoryus a răspuns (pentru GirlOnline81):

E vina tuturor daca stai bine sa te gandesti "ca multe se simt jignite de ultima parte a zicalei". Nu numai barbatii fac misto de cele care fac anumite chestii dar clar si femeile. Vezi certurile pe site-ul asta intre fete/femei. Ramai cu traume ce insulte isi arunca fiecare parte. Mai ales cu tenta sexuala.

| GirlOnline81 a răspuns (pentru Endoryus):

" Mai ales cu tenta sexuală."

Femeile se fac "c*rve" între ele din cauza invidiei.

P.S: Propun sa stam in spate; o sa cada cu pietre.

| Endoryus a răspuns (pentru GirlOnline81):

Cum am zis. E ceva ce toata lumea stie.

| Andreeush a răspuns:

Evident că ar trebui să știe.

| Frank51 a răspuns:

Nu trebuie neaparat, dar atunci o sa aiba alte atributii.

| Sofer a răspuns:

Se invata. ai tutoriale pe net cu retete nu e greu.

| Sn4k3 a răspuns:

Si sa spele.

| Hammurabi a răspuns:

E de preferat să știe fata.
Pentru că altfel o va ajuta mă-sa.
Ceea ce e cea mai proastă variantă posibilă. laughing

| Plato a răspuns:

Da-ncape indoiala? Daca nu stie, macar sa fie dispusa sa invete. happy

| danaieladaniela explică (pentru Plato):

Auzi, da tu stii sa gatesti? happy

| Plato a răspuns (pentru danaieladaniela):

Da, chiar stiu. Doar ca nu e suficient sa stiu eu, deoarece sunt zile cand se termina programul de lucru, ajungi acasa cu ceva minute inainte de un meci important, iar atunci e nevoie sa fie deja gata tot.winking

| danaieladaniela explică (pentru Plato):

happy

| Emma30555 a răspuns:

Nu, nu e nici o problema asta

| Clorox a răspuns:

Nu conteaza ce sex esti, trebuie sa stii sa gatesti intr-o anumita masura.
Daca e o pasiune, cum e pentru multi dintre noi, oricine ar trebui.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Stai linistita daca gatesti o faci pentru tine ca sa nu mori de foame si nu uita un lucru important Dumnezeu ne iubeste pe toti caci cu totii suntem copii lui creatia lui, dar toate sunt ingaduite de Dumnezeu, care este tovarasul de drum al fiecaruia, de la nastere pana la moarte, ar fi pacat sa il suparam nu-i asa? https://www.youtube.com/watch?v=wcinzmfZeCc

| StrongHeart a răspuns:

Daca eu ca baiat,si nu numai eu,sunt in stare sa gatesc,asta depinde si de om,mai ales daca ai stat singur si a trebuit sa te descurci fara ajutorul celorlalti sau daca ai stat sa-ti gateasca mama si tata toata viata,nevasta,matusa,purcelu si tu nu vrei ca om faci asta,macar sa impartiti sarcinile, ok sotul nu gateste, atunci sa se ocupe si cu curatenia sau altceva.
Sunt barbati care sunt prea mandri sa gateasca cum sunt si femei lenese care prefera sa traiasca pe spatele sotului.
Deci da, eu zic ca oricine trebuie sa stie sa gateasca, ce o sa faci daca te paraseste partenerul? comanzi fast-food non stop? ok, dar sa nu te miri de ce te simti rau si nesanatos.

| Dalmore a răspuns:

Oricine trebuie sa stie sa gateasca.

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Cred că da.
Dar și unii bărbați știu!

| danaieladaniela explică (pentru AmFostOdataEuOBaba):

Al meu stie laughing)))

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns (pentru danaieladaniela):

Atunci nu te stresa tu, se ocupă el rolling on the floor

| Plato a răspuns (pentru AmFostOdataEuOBaba):

Tu sigur stii, nu?
"Colesa" cred ca-i zice la voi.
Horinca ai? happy

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns (pentru Plato):

Da, șefu' laughing

| Endoryus a răspuns:

Ambii intr-un cuplu trebuie sa stie sa gateasca. Daca ea nu poate, ce se intampla? Se moare de foame? Nu. De asta e bine ca ambii sa stie sa gateasca.

| mgtow a răspuns (pentru Endoryus):

Barbatii mananca multa mancare procesata, mai nou si femeile din occident au obiceiul asta, doar femeile din europa de est se pricep la bucatarie in afara de alea care merg la trafic de vagin €€

| danaieladaniela explică (pentru mgtow):

Apoi in ziua de azi majoritataea persoanelor mananca mancare procesata

| danaieladaniela explică (pentru Endoryus):

Nu se intampla nimic happy Mai rar baieti care sa faca de mancare

| mgtow a răspuns (pentru danaieladaniela):

Da evident, multumim lu dumnezeu daca prindem 60 de ani sa traim

| danaieladaniela explică (pentru mgtow):

laughing

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Orice persoana ar trebui sa știe, indiferent de sex.

| MademoiselleCosmina a răspuns:

Nu e o regula. Unele fete urasc gatitul.

| ___Enzo a răspuns (pentru MademoiselleCosmina):

Corect! Și eu urăsc gătitul (1000%) și nici la 50 de ani nu vreau să gătesc nicăieri și nimic!

| OrdanKarris a răspuns:

Vrei relatie, gatesti fata mea. Inveti sa gatesti si sa multumesti barbatul de langa tine. Ce barbat crezi ca renunta la libertatea lui ca sa-ti gateasca tie? Relatia e interesul tau fata mea. Pune osul la treaba si treci la cratita. Sau ma rog, cumpara mancare la pisici daca gatit nu-ti place.

| danaieladaniela explică (pentru OrdanKarris):

laughing eu am intrebat in general...eu stiu sa gatesc

| MPersephone a răspuns:

In primul rand, trebuie aa poti gati pentru tine, indiferent de gen. Apoi la timpul potrivit, pentru familie, persoane dragi.

| PsyhoChild a răspuns:

Daca ai peste 18+ in 2019 si nu esti in stare sa faci o paine sau supa esti inapt/a rau. Toata lumea trebuie sa stie sa gateasca, nu conteaza daca este femeie sau barbat.

| danaieladaniela explică:

Doar atat?

| Delcatty a răspuns:

Da, mai ales daca e fata, dar se aplica, intr-adevar, ambelor sexe.
Daca cumperi mereu de la fast food sau de la restaurant, te cam seaca la buzunar. Gatitul face parte din abilitatile care iti ofera independenta. Pentru mine e chiar placut si simt o satisfactie cand imi iese mancarea buna, dar si cand ii place si prietenului meu.

| Antopuff a răspuns:

Nu, barbatul trebuie sa stie.

| danaieladaniela explică (pentru Antopuff):

Sa faca cartofi prajiti?

| Antopuff a răspuns (pentru danaieladaniela):

De ce nu?laughing