| anonim_4396 a întrebat:

Trump sau Biden? De ce?

20 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Biden. De ce? Pentru ca nu e un bufon lipsit de diplomatie si cunostinte politice.

| Apokales a răspuns:

Biden pentru ca nu instiga la ura. Oricum, lumea a ales deja.

| NotNamed a răspuns:

Nu poti sa compari un fost președinte care si.a dus tot mandatul pana la sfarsit ca sa iti poti face o impresie cat mai detaliata, cu unul care de. abia si.a inceput mandatul. Sa isi termine si Biden mandatul și după putem sa tragem o linie.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Trump

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Putin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Trump, pentru ca e conservator.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

A fi conservator ti se pare o calitate?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Te astepti sa te iau in serios acum dupa modul total stupid in care ai decis sa iesi din ultima noastra discutie?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Tu ai fost cel care a incheiat ultima noastra discutie, spunandu-mi ca sunt libera sa-mi combin sarcasmul cu orice altceva. Nu vad ce rost ar fi avut sa mai insist in conditiile astea.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Mi-a luat ceva timp (putin) sa imi dau seama ca tu de fapt erai sarcastica si nu incercai sa intelegi ce spun eu, dar mi-am dat si nu mai era loc de nicio continuare. Eu i-am pus capat, dar la acel moment tu o parasisei deja.
As fi vrut sa imi zici direct ca ti se pare cumva absurd ce iti spun in loc sa te apuci sa spui ceva si sa te referi la cu totul altceva. A fost nemeritat si stupid. Ce continuare mai voiai dupa asa ceva?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Sarcasmul meu era evident.
Ti-am inteles punctul de vedere legat de avort, dar nu sunt de acord cu el. Discutia devenise la baza o insiruire de " ba da", ba nu". Nu mai aveam ce argumente (noi) sa iti spun si nici tu nu mai aveai. Devenise repetitiv. O "parasisem" pentru ca se terminase.Nu e ca si cum daca ar fi continuat unul din nou avea sa fie convins de celalalt.
Cred ca ti-am mai spus ca mi se pare absurd si ilogic punctul tau de vedere. La fel cum si tie ti se pare absurd faptul ca eu nu consider ca un embrion e o fiinta umana. N-am considerat necesar sa-ti reamintesc ce cred inainte sa parasesc discutia, cum spui tu.
Nu mai era nevoie de nicio continuare. Nu toate discutiile trebuie sa aiba un final sau cel putin finalul nu trebuie sa implice mereu un consens.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

"A fi conservator ti se pare o calitate?"
Da.
https://youtube.com/playlist?list=PLIBtb_NuIJ1xzDfMyGhkbo3hikZ9FST0z

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu ma asteptam sa ma iei in serios.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

De ce ai fi votat cu Trump pana la urma?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Pentru ca e republican, nu sunt de acord cu mare parte din ceea ce promoveaza oponentul sau si nu consider ca antipatia pe care si-a dobandit-o este meritata.
Nu cred ca toate aspectele ce deriva din conservatorism pot fi considerate benefice, dar per ansamblu sunt mai bune decat alternativa.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Am crezut ca esti leftista.
Da, nu e meritata. Sau nu e toata meritata. Nu cred ca am mai vazut pe cineva pe aici care sa nu creada aiurea ca Trump e un om foarte rau.
De ce tocmai Maryland?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Baltimore mi se pare un oras agreabil.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

E condus de democrati de 50 de ani, rata criminalitatii depaseste media nationala si e in top 5 al celor mai periculoase orase din SUA.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Bine, atunci e mai putin agreabil.

| UnDiavol a răspuns:

Obama