| Raluca591 a întrebat:

Un baiat doreste sa ii trimit prin posta niste blugi pe care vrea sa ii cumpere de la mine, iar intrebarea mea este daca trebuie sa ii dau si eu adresa lui pentru a imi trimite banii.

Răspuns Câştigător
| siriusblack98 a răspuns:

Daca trimiti prin curier nu este nevoie sa-i dai nici o adresa. Rambursul o sa fie primit de curier iar banii ti-i va aduce el sau daca ai posibilitatea ii vei ridica tu de la firma de curierat. Ori prin transfer bancar din partea firmei de curierat dupa ce ridica banii de la baiat. Asta daca n-ai incredere sa iti trimita el direct banii prin banca dupa ce a primit produsul. Sa tii cont ca pentru returnarea rambursului, firma de curierat percepe un comision din suma.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai normal ca are nevoie de datele tale pentru ramburs

| lussa a răspuns:

Dacă vrea sa ti-i trimita într-un plic, prin posta, da, trebuie sa ii dai adresa. O alternativă ar fi transferul bancar.