| maxim789 a întrebat:

Un sportiv care alerga zilnic,trebuie sa tie cont de ce, alimentatie sanatoasa si odhina de plina... puteti sa spuneti voi..plzzz?

3 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Nu e logic?

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Sa doarma 8 ore.
Sa bea multa apa.
Sa manance sanatos.

| RoxanaaIvona a răspuns:

Un om care alearga zilnic, trebuie sa aiba o alimentatie corecta, sanatoasa, sa doarma cel putin 7/8 ore. si in primul rand, trebuie sa bea cel putin 2l de apa/lichide pentru a fi hidratat! Si eu alerg aproape zilnic, iar daca nu consum apa multa in ziua respectiva, obosesc repede! Si inainte sa alerg, mananc cu cel putin 2 ore inainte! Spor la alergat!