| MihaiAndrei666 a întrebat:

"Un tramvai vine cu viteză spre cinci oameni pe care îi va lovi și omorî în timp ce tu stai pe trotuar lângă un străin mai solid. Corpul tău este prea slab pentru a putea opri tramvaiul, însă dacă îl împingi pe străinul de lângă tine pe șine, astfel omorându-l, vei salva cinci oameni. L-ai împinge în fața tramvaiului?"
Voi ce ati face?

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Cum ar putea opri un om opri ceva care are cateva tone si este si in mers?

| Drimmero a răspuns:

Va plictisiti prea tare in vacanta, este?

| mentholinks a răspuns:

Doar daca este vreo domisoara de pe TPU intre cei 5 oameni.

Răspuns utilizator avertizat
| Horus35 a răspuns:

Bine că este prea slab pentru a opri un tramvai, dar poate să împingă un om solid la vreo 130 kg sau cat ți-ai calculat tu că ar trebui...