| Joker3134 a întrebat:

Unde credeti ca sunt cei mai educati oameni din Romania? si unde credeti ca sunt cel mai putini educati? la nivel de oras judet cum doriti!

Răspuns Câştigător
| Theo94 a răspuns:

Probabil Bucuresti, Cluj, Timisoara, Sibiu, Brasov. Bucurestiul din cauza ca e capitala si atrage multa lume ca are multe chesti, iar celelalte ca ar fi ceva mai civilizate si ar avea si ele niste chesti oportunitati (unele) care atrag populatia dar mai putine ca Bucuresti, cel putin asta stiu din mass media.

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Oameni educati sunt peste tot in tara asta, indiferent ca traiesc la sat sau la oras. Conteaza procentul.

| RAY a răspuns:

Nici unde, toti sunt la fel

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns (pentru Joker3134):

Ce e ala, ti am mai spus, serlift

suntserios
| suntserios a răspuns:

Simplu
te uiti la harta judetelor ultimelor alegeri
unde a catigat pn/usr+ inseamna ca sunt oameni mai educati
unde a castigat psd sunt oameni mai putin educati.

harta asta se suprapune si cu harta saraciei. totul e in concordata.

saracie = needucat = votat psd.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu cred ca ar putea cineva sa spuna asta exact. Oamenii pleaca, oamenii vin. In fiecare oras si judet sunt oameni educati, la nivel de invatamant, si in fiecare judel sunt oameni care nu au avut acest prilej, sa invete cum trebuie, sa nu folosim alte cuvinte.
Dar in general, persoanele care vor sa se dezvolte si au aceasta posibilitate, opteaza spre marile orase din Romania happy

| Celcestietot a răspuns:

Cel mai educați? Probabil că în București, acolo exista multe unități private de învățământ, dar și un număr mare de oameni, și este greu ca din atâția să nu se facă o medie mai bună. Aici cantitatea produce calitatea rolling on the floor.

| SilentRain a răspuns:

În Vaslui sunt cei mai educați, restul sunt niște mahalale

| CodrutElian1990 a răspuns:

Inainte de a da raspunsul fiecare trebuie sa se documenteze ce inseamna educatie si ce cuprinde educatia. A avea scoala multa nu inseamna a fi educat Invatatura este doar una din cele 7 -8 parti ale educatiei.
Citeam undeva ca intr-o tara asiatica se spune ca un oras este cu atat mai civilizat, cu cat mai multi homosexuali isi declara identitatea de gen.
Da, si educatia sexuala este latura a educatiei unui om, de aceea nu inteleg de ce este opozitie de introducere in scoli, in special la clasele mari. Ca biserica ortodoxa este impotriva nu ma mira. Este cea mai fundamentalista religie crestina si a doua din lume, dintre toate religiile monoteiste.