| onename a întrebat:

Unde pot gasi toate schimbarile aparute in gramatica lb romane? cum ar fi ca 'niciun' si 'nicio' nu se mai scriu dezlegat, 'voiam' in loc de 'vroiam' sau 'asaza' in loc de ' aseaza'? Va multumesc.

1 răspuns:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Toate schimbările le găsești în DOOM ori într-un Ghid de Exprimare Corectă.
DOOM-ul este puțin mai scump decât un simplu ghid, prețul variind între 40-60 lei ( http://www.librarie.net/......-adaugita- ).
Caută și la librării, e posibil să găsești la prețuri mai accesibile.
Baftă!