| AlbertMihai a întrebat:

Urmeaza sa intru intr-un grup de wapp cu noi mei colegii de la facultate si sincer nu stiu cum sa ma adresez. Cu salut sau buna?

Răspuns Câştigător
| Quia a răspuns:

Nu conteaza daca spui "buna!" sau "salut!" e cam acelasi lucru. Poti spune si "Hei!". Conteaza ceea ce spui in continuare, adica cum comunici /porti o conversatie!

| AlbertMihai explică (pentru Quia):

Deci e ok daca incep cu Hei?

| Quia a răspuns (pentru AlbertMihai):

Da. Poti sa spui si "buna! si "salut!", si "hei!". Toate variantele sunt bune.

5 răspunsuri:
| Doub a răspuns:

Intrebarea asta e pe bune?

| Caro34 a răspuns:

Esti sigur ca asta voiai sa intrebi fiindcă eu te simt: nesigur pe tine, retras, timid? Vorbeste frumos, ai încredere în tine, comporta-te frumos si chiar și "munții" iti raspund frumos. Poți spune: "Buna, tuturor!", "Va salut, dragi colegi / dragii mei!" fiindcă pana la final va conta ce le scrii, felul cum vorbești si te relaționezi etc. Pana sa le scrii, fa cateva exerciții in fata oglinzii ca sa prinzi curaj! Mult noroc!

Răspuns utilizator avertizat