| cribus a întrebat:

V-ati face un tatuaj? si pentru cei care au... a durut cand v-i l-ati facut? va pare rau ca v-ati tatuat?

Răspuns Câştigător
| alexandra_1780 a răspuns:

Eu am 2 tatuaje si nu imi pare rau deloc ca le-am facut... iar in privinta durerii, depinde unde il faci pentru ca eu cand l-am facut cel de pe gat (in spate pe gat si se prelungeste pe coloana, are in jur de 20 cen...de fapt e asemanator cu al rhianney ) m-a durut foarte tare...

21 răspunsuri:
| lia a răspuns:

Tatuajul, este doar o decizie de moment, dupa parerea mea. Sunt multi tineri care decid sa isi tatueze numele partenerului dar, exista posibilitatea ca sa nu ramana toata viata impreuna. Ce se fac atunci?
Cand este vorba de decizii care iti afecteaza intreaga viata, trebuie sa pui in calcul si daca decizia luata acum, te va ajuta sau, te va incurca in viitor. Mai bine te limitezi decat sa ai de suferit...

cami
| cami a răspuns:

Sincer?! nu-i prea vad rostul... ok, atunci de moment "ce tare sunt"-sau mai era valul acela pentru fete, sa-si faca la spate...sau pe umar...straight face nu, nu mi-as face... o gaura in nas, buric, spranceana, da- fiindca este ceva remediabil, adica daca nu-ti mai convine, asta e... dar tatuajul? se mai sterge? nu prea cred...@criticu` -inteligent.

| Leea1234 a răspuns:

Cand aveam 15 ani am vrut sa-mi fac un tatuaj la glezna(mi-a zis tata ca daca mi-l fac ma dezmosteneste!), nu l-am mai facut pana la urma, si acum ma bucur. imi plac, dar sa le vad la altcineva! de durut, am auzit de la un prieten ca nu doare foarte tare, dar dupa aceea se umfla si te ustura (dar eu cred depinde si de cine ti-l face, ma refer la o persona autorizata!)la un barbat se mai trece cu vederea, un tatuaj, dar la o femeie, care ajunge la o anumita varsta (trecut de 40)nu cred ca o mai avantajeaza! parerea mea.

Shin
| Shin a răspuns:

@criticul: spune-ne si de ce iti pare rau, sunt chiar curios. E legat de tatuaj (nu mai arata ca atunci cand era proaspat facut) sau... nu a fost facut cum trebuie si vroiai sa arata mai bine, sau ideea de tatuaj nu-ti mai surade?
Shin.

| BUBULINA a răspuns:

Mie una nu imi plac tatuajele... cele mici discrete da
dar nu sa am eu
nu ii judec pe cei care au. e piele lorlaughing))

pupimik
| pupimik a răspuns:

Mi-as face un tatuaj.micut...nu prea la vedere.Prin micut a se intelege extrem de micut.
Mi l-as face pentru mine...sa fiu eu cu gandu impacat ca mi-am facut moftul.
Intr-o perioada aveam mania sa imi fac un pierce in limba... dar... m-au speriat unii prieteni spunandu-mi ca sunt unele gusturi pe care nu le mai simt straight face
Daca mi-as face tatuaj, mi-as face pe ceafa (se poate oricand acoperi cu parul) sau pe laba piciorului.
Nu mi-am facut pana acum...pentru ca nu am gasit ceva care sa merite sa fie tatuat.
Intr-o perioada ma gandeam sa scriu in ebraica(pe ceafa. extrem de micut) initialele parintilor si bunicilor.Ar arata asa "זה V ה א G"

| kh1ss a răspuns:

Un tatuaj nu doare foarte tare... depinde de rezistenta ta la durere si depinde de zona in care ti-l faci. daca ti-l faci in zona coastelor, doare ingrozitor. [my oppinion]

| Moneyandfame a răspuns:

Gandeste-te de 10 ori inainte sa iti faci un tatuaj, apoi te mai gandesti de 10 ori. Daca esti o persoana care se plictiseste usor de lucruri, se poate sa te plictisesti si de tatuaj si sa iti para rau.Ideea de baza e sa iti tatuezi ceva care sa semnifice ceva pentru tine, nu un tribal cum isi fac toti sau un fluturas etc. A, si fara nume de baieti/fete.

| bibitza a răspuns:

Am vazut la o tipa pe hi5 un tatuaj pe care mi l-as face...niste labute de pisica pe abdomen. dar faza este ca ea este sportiva de perfomanta din cate am vazut eu si are abdomenul super lucrat. mie una care am probleme cu greutatea slabesc, ma ingras foarte repede...nu prea merge sad

| tomigirl a răspuns:

Mai exista si varinata tatuajelor semi-permanente care dureaza intre 3-5 ani si apoi se duc. Eu cred ca astea sunt ideale daca iti doresti cu adevarat unul, dar ti-e frica de faptul ca te vei plictisi.
http://tatuaje.roxy-tattoo.com/? s=semipermanente
Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, am tatuaj...nu m-a durut, dar acum imi pare rau.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@Shin...
1.Am avut mult de pierdut din cauza tatuajului.
2.Nu mi-a iesit bine...
3.Cand l-am facut...eram mai tanar si mai nelinistit...acum regret.
4.Pentru tinerii amatori... un sfat:
NU VA FACETI TATUAJE! Mai tarziu o sa regretati enorm...Nu stiti ce va rezerva viata.

| Madalinargo a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu mi-am facut si acum imi pare rau nu ca nu mi-ar placea de am facut mi-am facut cainele meu dar e facut cu aparat de parnaie si acum trebuie sa il acopar si ca durere e suportabila

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu as vrea o stelutza in spatele gleznei.Ar fi discret, plus ca va fi o steluta mica. dar nu cred ca o sa-mi fac, pentru ca cum spunea si criticul: eu ma plictisesc f. repede de lucruri, deci ar fi la pierderea mea sa-mi fac un tatuaj.

Tare ma amuza un lucru: un tip si-a facut tatuaj langa "podoaba" lui o prelungire, ceva de genul : un sarpe(arata si urat pe deasupra)! Mi se face raau cand ma gandesc.laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am 14 tatuaje, mai mult ustura decit doare. Daca ar fi sa nu le mai am... MI AS FACE ALTELE! Sint doar pentru oameni care stiu ce vor, si nu le pare rau a doua zi.(nu am cazier!)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am 16 ani si la 15 ani mi-am facut un tatuaj imi doream f mult, de durut nu doare doar ca ustura un pic depinde de zona unde ti-l faci si ce marime are tatuaju cu cat e mai mic cu atat mai simplu si usor eu mi-am facut pe antrebrat numele meu Alex tin sa precizez ca mai vad la uni care asi fac tatuaje cu numele persoanei iubite la varsya de 17-20 si ceva de ani dar frate esti sigur ca stai cu persoana aia toata viata de ex am un tovaras de 17 ani si la 16 ani sia facut tatuaj inaintea mea sia facut cu numele lu gagicasa asa acum baiatu nu mai e cu ea deci v-a dat seama tatuaj facut de pomana deci daca fa faceti un tatuaj sa fie ceva simbolic si cat mai mic si app nu imi pare rau de el si mai vreau sa imi fac unu pe picior un leu ceva gen mai micut asa si ceva gen un pergament pe spate cu numele parintilor mei si a fratelui meu oricum fiecare cu placerea si pofta lui big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu mi-as face un tatuaj

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, chiar am.:d nu m-a durut deloc cand mi l-a facut. nu imi va parea rau niciodata deoarece pentru mine semnifica cel mai de pret lucru din viata mea.

| zuzulina a răspuns:

Da mi-as face unul.si nu doare asa de tare... durerea e suportabila. dar trebuie sa bei sau sa mananci ceva dulce inainte pentru a nu ti se face rau

| fanutz a răspuns:

Da de ce nu ...nu vad ceva rau in asta...

| veronicutzaa a răspuns:

Chiar acum m-am gandit sa'mi fac un tatuaj. Intr'un loc unde sa nu pot sa'l vad tot timpul. deci nu ma voi plictisi de el. pe spate omoplat. De durere nu stiu ce sa spu. Daca ma va durea. voi suporta durerelaughing Dar sper sa nu ma plictisesc asa cum am patit si cu pierce'u din limba.straight face