| anonim_4396 a întrebat:

V-ati gandit ca pe baza intrebarilor si a raspunsurilor pe care le dati pe acest site(TPU) vi se poate intocmi un PROFIL PSIHOLOGIC?(nu vreau sa afirm ca TPU ar fi un site de "spionaj" sau ceva... : ) -doar faceam o remarca(si sper sa nu-mi fie inlaturata intrebarea!)

Ce vreau sa afirm mai exact:
-site-ul are mai multe "Categorii" la care se pot posta intrebari, intrebari la care se cere ajutor(deci raspunsuri)-asta este UTILITATEA situ-lui -oferirea de raspunsuri utile!

Indiferent ca PUI o intrebare la care soliciti un raspuns sau RASPUNZI la una TOTUL se bazeaza pe INFORMATII(unele chiar foarte...personale-in functie de "problema" ).

Daca raspunzi la "Categoria Muzica" (spre ex) vei oferi acele piese care iti PLAC...stim cu toti ca uneori muzica releva CINE SUNTEM(nu intodeauna...dar se poate intampla)(ritm,VERSURI,artist/artisti, trupe, genuri muzicale etc-tote gusturile se pot deduce!)-la fel si celelalte categorii(cu atat mai MULT la celelalte)!

Ce parere aveti despre acest fapt?

Vreau sa mentionez ca:
1.Nu sunt paranoica! : ) SIGUR!(pentru cine se intreaba : ) )

2.Nu incurajez parasirea situ-lui sau ceva...

Răspuns Câştigător
| Goten91 a răspuns:

Nu esti paranoica, insa intrebarea postata denota o doza mica de paranoia.
Si eu ma intreb, ce castiga autorii site-ului? Adica, ce avantaj au de pe urma TPU?

12 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

DA! Eu m-am gandit la asa ceva, dar nu ma intereseaza ce fac ei... big grin Oricum nu ne cunoaste nimeni, nu-i asa? big grin

| anonim_4396 explică (pentru lpavel):

Ti s-a intamplat vreodata sa vrei sa postezi un link ca raspuns la o intrebare si acel link sa incalce regulile TPU(pentru ca incurajeaza pirateria) si inainte de a posta linkul echipa TPU te avertizeaza ca incalci regulamentul site-ului si daca continui (adica POSTEZI acel link!) IP-ul calculatorului tau(din baza lor de date)! va fi distribuit organelor de Politie daca va fi nevoie!
Nu am distribuit NICIODATA NIMIC insa am fost advertizata(nu stiam ca linkul are probleme, asa ca am renuntat inainte de al posta-jos imi arata IP-ul calculatorului, deci daca continuam aveam probleme serioase-nu crezi?)

Apoi-al DOILEA aspect!
Castigarea premiului ''Campionul Zilei''
http://www.tpu.ro/blog/?p=3717
Unde trebuie sa oferi anumite INFORMATII PERSONALE pentru a putea intra in posesia premiului!
(Aici DACA DORESTI...nu este obligatoriu insa la PRIMUL ''PUNCT'' situatia e diferita!)

Opinii?

| DirviziuQ a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu am vrut sa postez un link cu o alta intrebare a unui utilizator, dar mi-a fost respins, desi nu inteleg ce anume incalca, era doar o alta intrebare pusa dupa ceva timp de un utilizator. Insa nu am primit niciun mesaj cu avertizare.

| lpavel a răspuns (pentru anonim_4396):

Ei, nu mai fi atat de speriat, am postat linkuri cu tot felul de piraterii si sunt aici nu am nici o problema... binenteles site-ul incerca sa mi-l blocheze dar eu faceam in asa fel incat tot ajutam acea persoana... nu mi-e frica si nici nu o sa-mi fie! big grin Daca un link imi bloca incercam altul sau il puneam la mesaje personale. Sau daca era vorba de altceva scriam cuvântul cu spatiu intre ele si tot il trimiteam laughing)

| anonim_4396 explică (pentru lpavel):

*speriata* ...si nu sunt! happy doar voiam sa vad si opinia altora asupra subiectului!

| lpavel a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca vrei sa nu mai gresesc cui ma adresez poate ar fi timpul sa-ti pui un nume oarecare de fata NU niste litere ca si cum ti-ar fi dat cineva capul de tastatura când ai vrut sa-ti scrii numele... big grin

| anonim_4396 explică (pentru lpavel):

Ai dreptate cu numele happy GFWMYH =(Go for whatever makes you happy) are sens insa e greu observabil!
-si poza de profil e '''de fete'' -adica ce baiat si-ar pune asemenea poza?(daca nu e gay bineanteles happy big grin )
...sau poate prea indragostit?(de viata) big grin

| lpavel a răspuns (pentru anonim_4396):

Sunt foarte multi aici cu poze de fete si poza nu dovedeste c-ar fi gay ba dinpotriva... ma mir cum de nu ai vazut niciunul pana acum

| MaliciousDeath a răspuns:

Da,e interesant daca stai sa te gandesti.Dar majoritatea retelelor de socializare sunt asa.Sa nu mai spun de facebook.Si oricum, fiecare decide cat vrea sa fie de darnic cu oferirea informatiilor personale.Iar legat de aspectul 1 si 2, nu vad unde e problema.

Răspuns utilizator avertizat
| Goten91 a răspuns:

Yuhu, Ce destept sunt.