| daniela97D a întrebat:

V-ati mutat în alt oraș sau în alta tara? Cum vi s-a părut experienta de a nu sti pe nimeni, de a va descurca singuri într-un loc nou?
Eu as vrea sa fac acest pas, sa o iau de la capăt undeva unde nu ma cunoaste nimeni. Sa am sansa sa ma prezint asa cum sunt eu fara sa am antecedente sa ma stie x din școală ca nu eram bună la mate sau y ca părinții mei nu se înțelegeau. Exemple banale, acum am 24 de ani si vreau sa imi schimb viata cu totul.

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Simplu. Cauți motivul și te muți. Dar și în excursie pe Everest îți duci biografia sus cu tine.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

M-am mutat in alt oras, este mai fain asa. Dar toate cu un motiv big grin

| Freya1 a răspuns:

M-am mutat din oraș in oras, din sat in sat (5 sau 6 la numar) dar într-adevăr nu singura.Dar si daca as fi fost singura probabil ca tot acolo mi-ar fi fost.
Nu e o idee rea ce spui tu, doar sa fi sigura ca asta vrei, ca nu iti va fi doar de casa.
De adaptat omul se poate adapta oriunde, dar de început daca mergi singura te sfătuiesc să te muți tot la noi doar ca intr-un alt oras.Ca in strainatate de capul tau e dificil momentan.
Cum sa fie? La mine a fost simplu.Am interacționa cu vecini la nevoie, în rest, treptat daca sa ivit ocazia sa cunosc persoane noi ok, daca nu nu.Mi-ai întreținut casa si mi-am vazut de viata.

| Celcestietot a răspuns:

Nu ar trebui să te muți din oraș pentru asemenea motive. Dacă acolo nu te plac oamenii din alte cauze? Ar trebui să fi împăcată pentru ceea ce ești și să nu fi interesata de părerea celor cu prejudecăți sau a persoanelor vizibil toxice.