| anonim_4396 a întrebat:

Va plac fetele mai cuminti sau cele cu minti mai perverse?

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Varianta hibrida va fi revolutionara. Sa fie produs in Germania suna bine

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Indiferent

| Celcestietot a răspuns:

Parerea celor de pe TPU este cea mai importanta, sa uitam de restul 7 miliarde si ceva de pareri!

| CostinAlamariu a răspuns:

Pervers inseamna stricat, decazut, degenerat etc.
Ca o mancare putrezita sau un hoit in descompunere.

Daca unui om normal la minte nu-i place mancarea stricata si nimic stricat si putrezit atunci de ce i-ar placea un om stricat cu o minte stricata?

Normal ca o sa prefer o fata cu mintea intreaga in care pot avea încredere, care sa fie vrednica de încredere.

| anonim_4396 explică (pentru CostinAlamariu):

"Normal ca o sa prefer o fata cu mintea intreaga in care pot avea încredere, care sa fie vrednica de încredere."
Și care e aia, îți spun eu alea care nu sunt atrase de tine. Alea sunt singurele care nu sunt perverse. Că n-au de ce sa fie. Că li se par că ești urât.

Există tot felul de fete cuminți, care daca aud de perversiuni zic "iuuu, nici gând " dar zâmbetul le da de gol.

| CostinAlamariu a răspuns (pentru anonim_4396):

"Din prisosul inimii graieste omul".
Intr-adevar, ce altceva poti grai daca nu din prisosul inimii tale? Ce poti intelege daca-ti limitezi viata la o serie limitata de patimi?

Fiinta umana e mai complexa si o sa intelegi lucrurile astea cand o sa te maturizezi, probabil.

Sexualitatea e doar o anexa a fiintei umane. O anexa normala, bineinteles, ar fi o nerozie sa crezi ca e ceva rau in sinea ei, dar ca orice alt lucru ce ține de om, poate fi stricat extrem de usor. Sexualitatea poate fi sanatoasa si contextualizata sau stricata asemeni unui hoit putrezit și insalubru de care nu vrea nimeni sa se atingă. Diferenta o face modul in care o folosesti.

Am cunoscut in viata mea privata fete demne de admirat cu stapanire de sine, cu eleganta in comportament care stiau sa ascunda o taina. Si bineinteles am cunoscut fete stricate care n-au auzit in viata lor de conceptul de "taină" si le era greu sa inteleaga subtilitatile iubirii.

Dar iubirea nu se rezuma la eros. Atractia e mai complexa cand vorbim de oameni complecși si stricata si perversa cand vorbim de oameni stricati, idioti.

| anonim_4396 explică (pentru CostinAlamariu):

Natura umană e haotică nu complexa. Dacă e așa complexa de ce in ultimii ani lumea e din ce in ce mai perversa și concentrata pe sexualitate? Pentru că înainte numai se abțineau din rușine să nu fie văzuți sau auziți. Nu pentru că nu gândeau sau nu făceau anumite chestii.
Lasa că nu trebuie sa se activeze toate chakrele.
Atunci când o să fie vremurile care erau mai demult, de poți să-ți iei o fată tânără de sotie(tânără de 13-14 ani), da. As fi de acord, dar se schimba regulile care erau după bunul plac al fiecăruia.

Îți pare stricată pentru că așa am evoluat, șansele ca sa fie copilul tau scădeau considerabil.

| CostinAlamariu a răspuns (pentru anonim_4396):

"Natura umană e haotică nu complexa"

La unii oameni e haotica, intr-adevar. Din fericire mai exista oameni care isi pun psihicul in ordine. Puțini dar sunt happy

"Dacă e așa complexa de ce in ultimii ani lumea e din ce in ce mai perversa și concentrata pe sexualitate?"

De obicei lucrurile complexe se strica cel mai usor, n-ai observat?
Lumea moderna e intr-adevar din ce in ce mai degenerata, mai insensibila, mai superficiala, mai idiotica si obiectiv inferioara. E de ajuns sa te uiti la arta si filozofia moderna ca te convingi de asta. E de ajuns sa te uiti la arhitectura hidoasa pe care o construim astazi si arhitectura superba pe care o construiau stramosii nostri. Totul decade cu o viteza exponentiala.
Lumea e tot mai sexualizata fiindca vrea sa umple un gol care s-a format cu mult timp in urma. Lumea isi cauta un mântuitor în placeri, isi cauta un dumnezeu in patimi si nu gasesc decat idoli.
Nu e vorba de rusine. E mai mult de-atat. Lumea era mai sigura pe ea, nu incerca sa compenseze ceva.
Nu imi pare stricata ci stiu ca e stricatawinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Depinde.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Îmi plac fetele cuminți, cu minți mai perverse.