| Catalion a întrebat:

Oare Romania o sa fie vreodata pe drumul cel bun?

Răspuns Câştigător
| Razvan a răspuns:

Romania era pe drumul cel bun.Noi l-am stricat. Ce vina are tara asta ca e locuita de noi? Noi suntem cu probleme, ea a ramas la fel de frumoasa ca pe vremuri.Romanii au alte principii acum.Sunt in stare sa faca orice pentru bani in afara sa munceasca(vezi stirile de la ora 5), nu mai stiu ce e respectul, cultura.Cum am putea noi schimba acesti oameni? Pot eu cu tine si cu o mana de oameni sa ii schimbam pe toti? Sa le dam carti sa citeasca si la iarna sa faca focul cu ele

8 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

O sa fie cand si noi oamenii o sa avem alta mentalitate si alt nivel de civilizatie. Iar aici ma refer la tine, la mine, la vecinu' de bloc, la oricine, nu neaparat la cei din guvern. Ei au prioritatea, dar noi putem schimba indicatoarele.

| Rukhsandra a răspuns:

Nu in zilele noastre... straight face

| marrr a răspuns:

Normal ca da! Asta tine doar de cum si cand vrem noi sa apara o schimbare, dar suntem cam inconstienti si ne lasam doar pe mana celor ce ne conduc, nedandu-ne seama ca ei au nevoie de noi. Desi nu pare a fi asa, iar ei par a tine totul sub control, macar de ne-am impotrivi, tot am ajunge la un "pact" care sa ne convina. Dar cum am mai mentionat pe site acum ceva timp, mereu vor fi doua tabere, doua parti cap in cap, care sa se impotriveasca una alteia.

| Pho3nix a răspuns:

Probabil ca o sa fie dar clar nu acum. Probabil peste muuuulti ani.

| beatleman a răspuns:

...Economia tarii este la pamant.Nu avem infrastructura, turismul va cadea si el.Nu-mi plac persoanele care zic sa plece politicienii. Daca pleaca ei cine le ia locul? Or fi ei hoti dar au experienta si profesionala si au trecut si prin viata asa ca...

| Asyul95 a răspuns:

Sigur ca da! Cei care au fost pesedisti au stricat. Ne-au vandut tot si si-au facut de cap cu banii.Multumesc

| DjLau a răspuns:

Depinde pentru cine! happy

| luckyman_4740 a răspuns:

Sigur? NICIODATA. de ce spun asta? priveste in jurul tau si te vei convinge singur. doar 1% este bine, in rest este foarte prost sau naspa din toate punctele de vedere.