| anonim_4396 a întrebat:

Va rog din tot sufletul, spuneti-mi si mie cum as putea sa scap de punctele negre ca deja mi-au aparut multe si din alea mici si arata urat.nu mai stiu ce sa fac... daca stiti vreo crema care chiar merge orice spuneti-mi! dau si fundita daca vreti numai ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| Mjdolhfi a răspuns:

Poti folosi o cale naturista.Incearca o baie de aburi care dilata porii.Fierbe apa intr-un vas mai larg, apoi adauga cateva pliculete de ceai de musetel.Aseaza-te cu fata deasupra vasului si pune-ti un prosop pe cap. Dupa 10-12 minute poti spune ca porii sunt destul de dilatati ca sa te poti curata.Infasoara-ti varful degetelor in tifon si preseaza pielea.la sfarsit te clatesti cu apa rece si apoi tamponeaza cu o lotiune tonica.Inainte de a face aceasta asigura-te ca nu vei fi nevoita sa iesi din casa 3-4 ore, deoarece pielea va fi putin iritata in primele ore.Bafta!

2 răspunsuri:
| Bebis...₣ẹbℓẹŧsea Įu' Sasuke:> a răspuns:

Ai putea sa faci o baie cu aburi si apoi sa le storci cu grija pentru a nu ramane semne in locul lor...sau iti poti cumpara de la farmacie niste plasturi speciali care au rolul de a indeparta punctele negre.

tin minte ca vara'mea folosea si de la avon ceva...clearskin si chiar avea efecthappy incearca:*

| Bubbles a răspuns:

E o crema de puncte in brosura AVON daca vrei cauta un reprezentant din oras d la tine si poti comanda de la elwinking... daca nu du-te la dermatolog si intreabawinking