| Thecurious a întrebat:

Va salut cu respect, credeti ca numarul de ore de munca (8 ore pe zi ) va fi redus in viitor?
Care ar fi efectele unei asemenea masuri?

4 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Alții lucrează și 12 ore pe zi și nu se plâng.

| mgtow a răspuns:

Nu, dar vor fi redusi angajatii pentru ca vor aparea robotii care vor munci 24 din 24 si atunci omul o va beli bine, sa vedem noi cine mai cumpara bunuri & servicii ca sa obtina profit companiile multinationale. 9000 de posturi au fost automatizate si oamenii dati afara intr-un lant de supermarketuri tesco din GB

| Paul754880338 a răspuns:

8 ore de munca pe zi? Trebuie sa fie dintr-o carte veche :-)). Mi-ar place sa apuc vremurile in care am putea munci mai putin si am putea avea mai mult timp liber.
Ascultam la radio, Suedia propusese 6 ore de munca pe zi acum 5 ani. Nu mai stiu daca s-a finalizat in vreun fel asta, dar la acel moment spuneau ca asta ar avea un inpact benefic asupra sanatatii, familiei, viata sociala si comunicarea ar reinvia, copiii ar beneficia mai mult timp de prezenta parintilor.
Oricum ma bucur sa vad ca se mai gandeste cineva la acest subiect.

| wpetterssone a răspuns (pentru Andreeush):

Eu stau la serviciu aproxinativ 12 ore la serviciu, dar lucrez cel mult 6 ore pe zi.