| aspire7 a întrebat:

Va salut cu stima!
Voi trece clasa a 11-a, si in 2 ani voi da bacalaureatul...
Chestia e ca dau la Matematica, unde am cele mai mari probleme, sunt 0 barat la matematica, nu stiu nimic, nici din generala, nici din clasa a 9-a respectiv a 10-a.Ce credeti am vreo sansa sa mai invat matematica, sa o iau asa usor, usor, sa fac si ceva meditatii, ca sa reusesc de un 5 la matematica? cu romana mai citesc prin vacanta daca e, si la biologie e un pic mai usor sper, am vreo sansa sa o iau de la 0 si sa ajung sus? Vreau raspunsuri sincere!

4 răspunsuri:
| Gogu06 a răspuns:

Sanse sunt, dar mici, ca daca te duci la meditatii, trebuie sa te ia de la clasa a 9-a daca nu mai jos, si pana ajungi la nivelul clasei a 12-a trebuie sa fi scris niste multe caiete de probleme. Teoretic ai sanse mari, practic nu. O sa pici bacul, lasa ca poate iei in toamna. Oricum sunt atatia care au picat bacul nu o sa fii singur.

| aspire7 explică (pentru Gogu06):

Eu acum trec lcasa a 11-a... in 2 ani nu se poate?

| Gogu06 a răspuns (pentru aspire7):

Mah eu am fost la meditatii si cand m-a luat ala sa ma invete toate balariile am zis ca mai bine invat singur si am luat 7 la mate m1 la bac. La fizica am luat 9.80 in conditiile in care la clasa eram de 6-7. Si la ambele am invatat in cateva luni. Da poti dar trebuie sa fie si profesor calumea si sa stie ce potential ai. Poate ca nu stii matematica dar daca stie sa iti explice poate esti capabul sa intelegi rapid.

| Adele22 a răspuns:

Ar trebui sa incepi sa recapitulezi tot.Nu stiu daca vei reusi.dar cu putin ajutor de la un mentor cred ca vei trece la bac. Trebuie sa ai vointa. Orice e posibil. Succes!winking