| ohGODhelpMEE a întrebat:

Va salut pe toti! Eu sunt Narcis si ma confrunt cu ceva in viata. Sunt recunoscator pentru cei care imi vor citi problema si imi vor da un raspuns.
E prima data cand scriu pe un astfel de site si imi este greu si cu anonim.
Va rog frumos sa nu ma insultati pentru ce voi spune, dar am mare nevoie de ajutor.
Imi iubesc enorm de mult prietena. Suntem cei mai buni prieteni tehnic.
Am copilarit impreuna si am ajuns sa tin enorm de mult la ea.
Eu sunt mai inchis in mine si pun la suflet repede, cateodata plang cand ma gandesc cum ar fi viata mea fara anumite persoane si la lucruri de acest gen.
Prietena mea, sa ii spunem Lury, nu este asa.
E mult mai carismatica decat mine si are multi prieteni.

Acum doua luni a inceput totul, a zis ca doreste sa se mute cu mine in casa (locuiesc singur, pentru clarificare), datorita faptului ca parintii ei doresc sa o dea afara din casa pentru anumite motive, unul din ele fiind ca nu doreste sa dea mai departe la facultate desi a luat bacul cu 9.

Am simtit compasiune pentru ea si am primit-o, ba chiar am fost bucuros ca o sa petrecem mai mult timp impreuna.
Prima zi a fost totul bine, ne-am imbratisat cand ne-am vazut si chiar am vorbit mult atunci.
In a doua am observat ca nu doreste contact fizic deloc, ceea ce este ciudat avand in vedere ce fel de persoana este, dar am acceptat situatia.
Mai tarziu a venit verisoara mea la mine, sa ii spunem Ana si cu ea avea mult contact fizic, o imbratisa, o pupa etc. S-au asezat pe pat si cand am incercat sa fac si eu asta Lury nu m-a lasat si m-a impins. Efectiv am stat pe jos pentru ca nu m-a lasat sa stau cu ea pe pat.
In seara aia am dormit pe jos (desi patul este pentru doua persoane), am stat pe jos pentru ca nu a fost de acord sa dorm cu ea.
Nu inteleg de ce s-a comportat asa, poate ca(,) crede ca si-a gasit un prost care sa ii ofere anumite conditii, dar asta e...

1. Am piscina din curte si stateam oarecum sub apa, ea a venit si a pus picioarele ei pe gatul meu impingandu-ma in jos. Aproape m-a inecat, am lesinat aproape si ea a stat acolo si a ras.
2. Odata eram pe afara si si-a chemat doi prieteni mult mai inalti si puternici ca mine, m-au prins si m-au batut fara nici un motiv. Doar pentru distractie.
3.M-a pus sa ii pup picioarele, spunand ca daca nu fac asta vor veni peste 4 baieti data viitoare peste mine sa ma bata.
I-am pupat picioarele si ma facea constant sclav si radea de mine.
4. M-a batut si nu am dat inapoi pentru ca o iubesc si chiar nu am vrut sa pateasca ceva. Efectiv m-a calcat pe cap si-a pus cu picioarele peste mine. Picioarele alea pe care le-am pupat si pe care le-am spalat. Asta mi s-a parut cel mai umilitor lucru facut de mine.

Cum pot sa ma impun? Nu doresc sa o dau afara din casa pentru ca totusi tin la ea, dar cum sa o fac sa inceteze? Va multumesc, ofer coroana.

Răspuns Câştigător
| DeathOfDreams a răspuns:

That escaled very quickly.
Încă nu-mi dau seama dacă e la mișto sau nu laughing

O să răspund ca și cum ar fi. Deci, ipotetic, prietena ta e foarte sick minded. Singura chestie ce o mai ține pe ea în viața ta e faptul că îi oferi o casă, altfel n-ai mai vede-o sau dacă da, ar fi doar să-și bată joc, fiindcă știe și ea că orice ar face, indiferent cât de rău ar fi, tu o să fi în continuare acolo.

No offence, dar ea nu e singura vinovată aici. Practic, i-ai permis să-și bată joc de tine și să te transforme într-un slave în momentul în care ai acceptat să faci toate chestiile menționate și nu ai acționat, folosind pretextul "chiar îmi pasă de ea".
Să ți la o persoană foarte mult nu-i un motiv suficient să stai cu ea. Mai trebuie să existe și alte criterii și reciprocitate dar evident, nu există.

Niciodată nu am înțeles de ce stau persoanele în relații atât de toxice. Toată lumea spune "chiar o/îl iubesc"
DAR PE TINE ÎNSUȚI NU TE IUBEȘTI?!

Oamenii nu se schimbă, iar ea nu te iubește. E alegerea ta, dacă vrei să-ți pierzi timpul sau nu.
Sfatul meu- ia-ți un timp liber în care să conștientizezi cum e situația de fapt, apoi vorbește cu ea serios și cât de repede, just let her go.
Fără empatie, cum că n-o să aibă unde sta.
Nu e nimic aiurea să faci mereu ceea ce e bine pentru tine, fiindcă tu ești cel mai important din viața ta. Ar fi chiar aiurea să continui povestea doar ca lucrurile să se înrăutățească.

11 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Bad romance, dragoste spurcată, cu sadism și masochism. Ai lăsat-o să pornească pe un drum greșit în relația cu tine, iar acum nu o mai poți opri. Dacă continui așa, viața ta se transformă treptat în coșmar, în vis urât, în iad. O să ajungi la nebuni sau să vrei să te sinucizi din cauza ei.
Unica soluție. O dai afară. Scurt și definitiv.

| LorenaNicoleta a răspuns (pentru sadrian46):

Euu sunt lury despre care vorbește ma jurlaughing)))
Am fost cu el în perioada aia da poveștile sunt trase din anumite întâmplări da la modu ca nu l a bătut nimeni și nici n am locuit împreună
Nu pot sa cred ca am găsit postarea astalaughing)
Cauta lurilaylay pe insta ca gen chiar sunt eu

| LorenaNicoleta a răspuns (pentru sadrian46):

Euu sunt lury despre care vorbește ma jurlaughing)))
Am fost cu el în perioada aia da poveștile sunt trase din anumite întâmplări da la modu ca nu l a bătut nimeni și nici n am locuit împreună
Nu mi vine sa crwd ca am găsit postarea astalaughing)
Cauta lurilaylay pe insta ca gen chiar sunt eu

| sadrian46 a răspuns (pentru LorenaNicoleta):

Nu mă am cu insta. Dar dacă zici că tu ești lury, te cred. Dacă e așa, imaginația lui e bolnavă. Dar de ce simți tu nevoia să te scuzi, față de noi, niște necunoscuți anonimi?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Pentru ca totusi tin la ea. Ții la ea, dar este o bad romance. Așa cum se poartă este o deviere de comportament care are cauze profunde și este de domeniul patologic, adică boală. În tine și-a găsit fraierul.
Dacă ții la ea, vei suferi așa toată viața, care nu va fi viață ci iad.
Așa că, fii bărbat. Foarte scurt într-o bună dimineață, dacă nu reușești singur, adună un prieten, doi, așa cum face ea. Îi dai 20 ( două zeci) de minute să își adune bagajele și să treacă de partea cealaltă a ușii de intrare în locuința ta. Ce face ea după aia, că merge la mă-sa, că nu, nu te privește absolut deloc.

| LoveSleep a răspuns:

Mie nu mi se pare ca se comporta urat cu tine. Nu știu de ce crezi asta.

| LorenaNicoleta a răspuns (pentru LoveSleep):

Euu sunt lury despre care vorbește ma jurlaughing)))
Am fost cu el în perioada aia da poveștile sunt trase din anumite întâmplări da la modu ca nu l a bătut nimeni și nici n am locuit împreună
Nu pot sa cred ca am găsit postarea astalaughing)))
Cauta lurilaylay pe insta ca gen chiar sunt eu

| LorenaNicoleta a răspuns (pentru LoveSleep):

Euu sunt lury despre care vorbește ma jurlaughing))))
Am fost cu el în perioada aia da poveștile sunt trase din anumite întâmplări da la modu ca nu l a bătut nimeni și nici n am locuit împreună
Nu pot sa cred ca am găsit postarea astalaughing)
Cauta lurilaylay pe insta ca gen chiar sunt eu

| Andreeush a răspuns:

Cum poți să accepți să te trateze astfel?
Spune-i să plece din casa ta.

| raicard a răspuns:

Saluti!

E prima data cand scriu pe un astfel de site. SERIOS? Peste 80% - folosesti expresile scrise de mine(pe acest site) laughing Deci? Cu siguranta nu REIESE: e prima data cand scriu pe un astfel de sitehee hee Trecem peste!

Ea - e genul infantila, iubeste distractia(prea mult. NU isi da SEAMA: ca iti face rau, tie care ai PRIMITO! Reiese: e foarte bolnava/dusa cu capul. Astfel de boala, n-are vindecare! NU te poti impune decat prin FORTA... imposibil, tu esti genul moale, foarteee moale(la caracter)

Specialistu' foloseste: Dominare, are caracterul puternic.
Ce ai de facut? Intaraste-ti caracterul! Nu prea te vad sa reusesti... ghinionu' tauhappy

Solutia ideala: scapa de ea, cauta pe alta...

| LorenaNicoleta a răspuns (pentru raicard):

Euu sunt lury despre care vorbește ma jurlaughing)))
Am fost cu el în perioada aia da poveștile sunt trase din anumite întâmplări da la modu ca nu l a bătut nimeni și nici n am locuit împreună
Nu pot sa cred ca am găsit postarea astalaughing
Cauta lurilaylay pe insta ca gen chiar sunt eu