| anonim_4396 a întrebat:

Va salut. Sunt un pic neliniștit. Este cred ca a 5-a oară când am același vis. Nu visez seri la rand dar deja îmi da o stare de frica. "Trei tineri m-au băgat într-un sac de rafie și au dat cu picioarele in mine (doi dintre acestia îmi sunt prieteni)" Îmi este frica dar și rușine sa le spun ca i-am visat de repetate ori. Eu nu cred in vise dar pare ca a fi un semn. Voi credeti in vise?

3 răspunsuri:
| Dandinelle a răspuns:

Cum te simti cand esti cu prietenii astia doi, te simti confortabil, este totul ok intre voi? Pare ca ti-e frica de tradare din partea lor si chiar inlocuirea ta cu un necunoscut mai ales daca visul asta e recurent. Poate e doar o frica de-a ta sa fii tradat. Cum dormi? Se intampla ceva in timpul zilei? Visele vin din subconstient unde toate informatiile stranse pe parcusul zilei se salveaza. Nu exista un filtru pentru ele si ele revin noaptea prin vise, de aceea uneori nu poti sa spui ca visul cutarica e ca in realitate sau ca ce visezi e chiar ce gandesti 100%

| Saveluc a răspuns (pentru Dandinelle):

Sunt momente dar foarte rar când ne certam.

| Radu281 a răspuns:

Nu te mai gandi la asta, poate ar tebui sa le spui si lor.