| anonim_4396 a întrebat:

Va salut. Un medic de familie are dreptul sau obligația sa ceara de la vreun pacient adeverința de venit de la ANAF? Si mai ales din trei in trei luni?

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu,asta cere cei la casa de asigurari, tu doctorului prezinti dovada de asigurat, e simplu dupa cnp se poate vedea

| SG1995 a răspuns:

Nu știu, dar medicul specialist mi-a cerut așa ceva când am vrut să-mi iau concediu medical.

| Saveluc a răspuns (pentru SG1995):

Asta înseamnă ca e ceva nou. Doamne iartă-ma, zici ca a înnebunit lumea. altul care spun ca într-adevăr medic ii cere așa ceva.

| SG1995 a răspuns (pentru Saveluc):

A pardon adeverința mi-a fost cerută de la firmă, nu de la Anaf.

| Saveluc a răspuns (pentru SG1995):

E cam tot ciudat. dar ma rog