| anonim_4396 a întrebat:

Va surprinde ca a inceput vacanta de vara si tot mai multi copii cer rezolvarea anumitor exercitii la matematica sau romanalaughing, pe mine unul sinccer ma amuza, pe voi?

7 răspunsuri:
| AOLEVRIC a răspuns:

Da, si pe mine laughing. chiar am observat multe intrebari de tipul "imi dati si mie rezolvarea la... "pfoaii. straight face

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu știi tu ce e-n timpul școlii, acum e parfum.
Copii leneși, sunt obișnuiți de la mămica și de la tăticu' să primească totul pe tavă, să nu miște un deget. Cine dracu' o să îi întrețină? Cine o să muncească pentru ei? TPU?
Ce e mai rău e că unii-s așa obsedați de fundițe, încât chiar rezolvă, chit că e greșit și cu google translate la traduceri. M-a surprins că unii nici nu se prind. Parcă au trăit în peșteră.
Nu sunt contra unui site care să îi îndrume special pentru teme, personalizat. Dar nu să le o rezolve, să îi învețe ceva, un model pe care să-l urmeze.

| OnuOnulică a răspuns:

Si pe mine laughing dar sti ca mai exista si tocilari.

| DarkOrbitMoon a răspuns:

Nu ma amuza deloc,mi-e indiferent. Uneori raspund,daca am chef, alteori nu. Oricum, poate, copii astia chiar nu stiu sa rezolve chestii elementare, avand in vedere sistemul de invatamant din tara asta.Bine,nu exculd si posibilitatea ignorantei.

| darrio2007 a răspuns:

Da.De obicei se intampla asta cu cateva zile inainte de inceperea scolii.Lasa totul pe ultima suta de metri.

| fadnox a răspuns:

Ciudati

| Integrala a răspuns:

Nu,nu ma amuza.Mai sunt si "copii" care vor sa invete, fie se pregatesc pentru bac, fie pentru facultate.Nu toata lumea doare pana la 2 si se imbata si se duce in discoteca.