| anonim_4396 a întrebat:

Vi s-a întâmplat vreodată să stați de vorbă cu o persoană și să aveți un feeling, un sentiment că acea persoană va muri?
Nu să fie neapărat o persoană bătrână și bolnavă.
Eu am avut două presimțiri de genul.
Prima a fost acum 5 ani, când a murit bunica mea și recent când a murit o cunoștință dragă mie.
Ceva, o voce interioară mi-a spus "Va muri", cu câteva zile înainte, atât în cazul bunicii cât și în cazul acelei cunoștiințe.

Răspuns Câştigător
supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Nu, dar am avut un sentiment că e ceva foarte greșit cu multe persoane, că sunt periculoase sau rele, și întotdeauna s-a dovedit mai târziu că am avut dreptate. Am intuiție bună. Probabil și tu, și de asta simți dacă un om nu se simte bine sau nu se comportă normal.

9 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, de mai multe ori.
Dar, din nou te întreb cum se manifesta acel feeling, cum îl simțeai? Vocea interioară este voce. Dar feelingul, simțirea?

| gemeni6226 a răspuns:

Nu,niciodata in schimb am avut vise ciudate inainte de a muri doua rude foarte apropiate dar asta doar in tinerete la varsta adulta nimic.

| 1997onur a răspuns:

Niciodată.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da, este vorba de maica-mea. Din păcate! Și știam de mult timp ca va muri, și știam și de la ce va muri. Am dovada pe messenger, și pe soră-mea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da...am avut o presimțire și am îmbrățișat-o foarte strâns pentru ultima oară. Nu știam că va muri, dar era o tristețe puternică... sad Și totuși, nu a murit. Înaintea Lui Dumnezeu este vie.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ce părere ai despre aceste presentimente care se adeveresc, despre aceste "voci" interioare?
De unde crezi că vin ele?
Sunt cumva glasul lui Dumnezeu sau glasul îngerilor?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Probabil ai un "DAR" dat de la cel pe care tu îl venerezi, acesta de fapt în unele situații este un adevărat blestem care te va urmări toată viata.

| BIoody a răspuns:

As vrea eu sa am, mas simti foarte bine cand as stii ca mai scapa lumea deun nimic in plus

| alexandradlr a răspuns:

Nu și sper sa nu am. Dar am simțit ca unele persoane îmi vor fi buni prieteni și m-au dezamăgit.