| anonim_4396 a întrebat:

Vi s-a întâmplat vreodată să vă doriți un lucru cu ardoare, dar atunci când îl primiti să vă simțiți jenați, ca și cum nu l-ați merita?

Mie, de exemplu, mi s-a întâmplat de câteva ori. Să îmi dau silința și energia în a atinge un scop, să-mi doresc ceva, dar în ciuda strădaniei, să nu reușesc iar când îmi pierdusem speranța sau nici nu mă așteptam, să primesc ce doream, chiar mai bine decât mă așteptam și gândeam.
Totuși, când obtineam acel ceva, simțeam o oarecare jenă, că nu mi s-ar cuveni.
De ce apar aceste sentimente?

1 răspuns:
| MuatafaonurContInchisDeTot a răspuns:

Eu nu sunt genul de om pe care sa ma întreb de 1000 de ori ce vreau de la viață și ce-mi doresc de la viață mereu am fost mai mult decât sigur când mi-am pus în inima ceva și am crezut cu Adevărat în cineva așa rămâne eu nu iau decizi pe care apoi sa ma rezgândească eu îmi asum tot ce fac până la capăt și dacă voi regrea tot vina mea va fi căci ma aștept la orice de la ori și cine din înainte totul și știu ca cel care va greață tot eu voi fi căci eu când îmi pun inima în ceva nu sunt cu du-te vino sau jumate sau câte puțin la mine este totul pus de la bun început pun totul.