| mistikk a întrebat:

Buna TPU va simtiti vreodata singuri? adica ca si cum nimanui nu-i pasa de persoana ta? m-am saturat viata mea este prea seaca nu am prieteni nu am nimic singura cea mai buna prietena a mea a uitat ca mai exist s-a schimbat radical celelalte care se considera prietene ma barfesc la fiecare pas ...simt nevoia sa vorbesc cu cineva si nu am cu cine vi s-a intamplat s atreceti prin asta?

Răspuns Câştigător
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Da, bineinteles, oricui i se poate intampla ceea ce spui tu, ai sa vezi dupa o anumita varsta ca parca asta se intampla zi de zi din cauza ca odata cu trecerea prin viata increderea absoluta in oameni dispare treptat.Lumea se schimba asta nu e ceva nou, faptul ca fosta ta prietena nu mai e la fel, asta este, inseamna ca nu o cunosteai suficient de mult. Oameni te barfesc, obisnuieste-te cu asta si nu da importanta la asa ceva.Indiferent cum ai fi, omul prin natura lui barfeste.Ca asa e el nu ai ce ii face. Ignora si mergi mai departe.Treci doar printr-o perioada mai aiurea, ce va trece de la sine odata ce iti va reveni pofta de viata vorba aia.Prieteni vin pleaca, tu tot tu ramai. Da-le o sansa celor carora nu le-ai dat pana acum, zambeste, obisnuieste-te cu viata asa cum o vezi asa cum e ea dar nu uita ca singura nu ai cum sa fi niciodata.Bafta!

1 răspuns:
| Razvan a răspuns:

Cand eram mai mica, da.De vreo 4 ani incoace tot ce spun altii reprezinta pentru mine amanunte nesemnificative. Drumul meu e pavat de propriile succese si alcatuit din gropile proprilor esecuri.Sunt o persoana care se stimeaza suficient incat sa isi dea seama ca daca apleci urechea la parerile altora ramai in cel mai rau caz, fara ureche
Ce sunt sfaturile primite de la altii daca nu dovezi evidente de egoism? In fiecare cuvant auzit observ asta, dar tac dracu din gura ca sa nu creada omul ca sunt inca si mai ciudata decat par.Sa primesti sfaturi cand nici macar nu ceri, e o prostie.Sa-i asculti pe altii cum te mint pe fata si sa joci rolul prostului e destul de intresant.De aia zic eu ca cel mai bun prieten esti tu.Eu sunt norocoasa ca ii am pe ai mei langa mine, care m-au invatat cu ce se "mananca" viata asta