| Denisa a întrebat:

Vi se pare corect ca oamenii sa va judece daca ati gresit? Eu urasc persoanele care ma judeca. Nici macar nu ma cunosc foarte bine.

Răspuns Câştigător
| Barajag a răspuns:

Eu nu le dau importanta celor care nu incearca sa cunoasca omul mai bine, de multe ori spunem ca nu suntem perfecti, insa unii chiar se cred.Asa ca, paseste in viata cu capul sus, pe lumea asta exista si iertare, daca ai gresit bineinteles.Bafta!

5 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Acest lucru este normal si se numeste "opinia publica"! Nu te poti astepta ca, de ex, tu sa calci normele de buna cuviinta pe strada si ceilalti sa se uite in alta parte facandu-se ca nu vad! In momentul in care incalci niste reguli, trebuie sa te astepti la reactii ale celorlalti, care, desigur ca nu te cunosc, dar vad ce faci atunci! Si asta este suficient! Asa se face reputatia proasta! Si apoi, trebuie muuuulta oboseala si timp sa corectezi parerea celorlalti despre tine! Cel mai bine ar fi sa nu gresesti!

| Luori a răspuns:

Atata timp cat meriti sa fii judecat. este in regula, sa zicem asa.
Dar se intampla sa fii judecat prea aspru, pentru mult prea mult timp, avand in vedere ca si constiinta ta nu-ti da pace. Se intampla sa fii judecat de catre niste persoane care nu stiu nimic despre tine.
Cred ca sa fii judecat [ de niste persoane care iti vor binele, ele avand dreptate ] este in bine, te ajuta.

| foxi a răspuns:

Depinde cine te judeca! ai nevoie si de judecata...pentru indreptarea greselilor!

| mihai_2762 a răspuns:

Lasa-i sa te judece nu-i baga in seama. cand parinti tai te judeca atunci sa asculti da pe alti sa te doara in cot de ce zic pur si simplu. e cam greu da are efect sincer. eu unu sunt mai nesimtit daca cineva incepe sa ma judece ii spun sa ma lase in pace si plec il las cu ochii in soare. bafta!

| Brunettedlk a răspuns:

Nu nu mi se pare deloc normal! din moment ce nu ma cunosti nu ai cum sa ma judeci! deci funitsa?:d