| Florentina9210 a întrebat:

Voi ati prefera sa aveti o familie in care sa nu va lipseasca nimic material dar sa va simtiti singuri sau sa aveti lipsuri dar sa petreceti timp cu familia?

38 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Fara familie e mai bine

| Klepto a răspuns:

Varianta numarul 3, cel mai bine este singur, fara probleme, fara drama, pur si simplu liber.
Iubirea nu exista, oamenii au prea multe agende ascunse, mai rarut ca-i mai dragut cu socializarea.
Daca nu primesti ceea ce ai nevoie, daca nu umpli acel vid din tine, pe oricine poti sa ai langa tine, tot singur te simti.

| RAY a răspuns:

Eu personal as alege sa fiu langa cei care le iubesc indiferent in ce conditi materiale, banii nu sunt totul sa stii aduc fericirea pe moment dar totul conteaza in viata parerea mea, eu as fi dat toti banii din lume sa fiu langa persoana care am iubit-o candva dar asta e

| Florentina9210 explică (pentru RAY):

La ultima fraza te inteleg...

| Drimmero a răspuns:

Ce rost isi au banii daca eu ma simt bine asa cum? Salutari, piticot! Veniram si noi?

| Florentina9210 explică (pentru Drimmero):

Eu ti-am zis o data ca e mai rau fara rau. Mi-ai dus lipsa. Cine te mai cicaleste la cap pe tine?
Si vezi ca nu aunt piticot. Am 1.65 acum, te rog frumos. M-am intors cu forte proaspete si cu o schimbare pe masura. Intr-un cuvant am obtinut ceea ce mi-am dorit demult!

| Drimmero a răspuns (pentru Florentina9210):

Cum a fost acolo? Ce mai zici? Ai de gand sa-mi dai batai de cap, nu gluma!

| Florentina9210 explică (pentru Drimmero):

A fost frumos, sincer.
Dar nu atat de frumos ca nu ai fost si tu ( hahaha ce imi plac glume mele).
Sa revenim, totul este ok acum doar ca am nevoie de ceva timp ..ma rog. Altceva ce sa iti mai spun?

| Drimmero a răspuns (pentru Florentina9210):

Nu mai, gata... Nu vreau sa fii nevoita sa-mi spui secretele tale!

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Cred ca aia in care nu imi lipseste nimic. Dupa imi fac familia mea happy

| OldSoul a răspuns:

Avand in vedere ca eu le am pe ambele si tot ma simt singur, aleg prima varianta.

| Florentina9210 explică (pentru OldSoul):

Asa si eu!

| OldSoul a răspuns (pentru Florentina9210):

Dar ne cam asemanam noi asa nu gluma! laughing

| Florentina9210 explică (pentru OldSoul):

Pai tu ai uitat ma ca suntem frati? laughing

| OldSoul a răspuns (pentru Florentina9210):

Bine spus! happy

| Mayhem666 a răspuns:

Imi place sa petrec timp cu familia, dar sunt mai materialist de fel. Apropo, bun venit inapoi din Germania. Mi-ai adus un suvenir? laughing

| Florentina9210 explică (pentru Mayhem666):

Esti materialist, ha? Bun asa.
Sincer nu am fost in oras la magazine eu am avut treaba intr-o comuna de acolo. Nu am avut timp sa umblu prin magazine.

| RainmakerX a răspuns:

Prima varianta.

Ce rost are sa am o familie pe care nu o pot intretine?

| R0R0 a răspuns:

Sa am lipsuri, dar sa petrec timp cu familia. Pentru mine, familia e foarte importanta.

P.S : Ti-am dus dorul. Am observat ca nu ai intrat o perioada.

| Florentina9210 explică (pentru R0R0):

Am foat plecata in Germania.

| R0R0 a răspuns (pentru Florentina9210):

Super.

| Florentina9210 explică (pentru R0R0):

Da. A fost minunat!

| R0R0 a răspuns (pentru Florentina9210):

Ma bucur pentru tine.

| DoarBogdan a răspuns (pentru R0R0):

Se pare ca nu faci jocul doar cu mine laughing

| R0R0 a răspuns (pentru DoarBogdan):

Asa se pare laughing

| DoarBogdan a răspuns (pentru R0R0):

Acum ma simt un oarecare rolling on the floor

| R0R0 a răspuns (pentru DoarBogdan):

Stii bine ca nu esti.
Nu am observat ca am facut ~jocul~.

| DoarBogdan a răspuns (pentru R0R0):

E un joc ce trebuie oprit laughing E malefic.

| R0R0 a răspuns (pentru DoarBogdan):

Daaa.
Te opresti tu sau o fac eu de data asta? laughing

| DoarBogdan a răspuns (pentru R0R0):

M-am oprit doar putin.

| R0R0 a răspuns (pentru DoarBogdan):

Continua.

| DoarBogdan a răspuns (pentru R0R0):

Te las sa castigi.

| Doarunaltutilizator a răspuns:

Pai as prefera sa am o familie in care sa nu ma simt singur si sa petrec timp impreuna cu ea chiar daca as avea anumite lipsuri nu le poti avea mereu pe toate in viata ai suisuri si coborasuri oricum banii nu aduc fericirea si sunt lucruri mai importante pe lume decat banii cum ar fi familia, prietenii, fericirea, sanatatea, demnitatea.

| Deaad a răspuns:

Nici una nici alta.
Prefer sa am o familie saraca care traieste in pestera si sa ma bata tata cu ciomagu pe fiecare zi.

| Staind a răspuns:

Nu e ok nicium.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prima varianta big grin
Tu?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

M-aş mulţumi doar să am o familie, mna

| UserulAnonim a răspuns:

Păi eu am tot ce-mi doresc dar aş vrea sincer să petrec mai mult timp cu familia si sa nu mai fim toti asa reci unul cu altul. sad