| Girly97 a întrebat:

Voi ati putea supravietui unui loc de munca care are o tura fixa, de exemplu unii sa lucreze permanent tura 1 (dis de dimineata pana dupa-masa), tura 2 (de dupa-masa pana noapte) sau tura 3 (de noapte pana dimineata)?

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Da pana moare creierul

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai da. Eu lucrez pe timp de zi numai.

Dar avand in vedere ca exista foarte multe locuri de munca care funtioneaza pe ture (si aici ma refer ca... foarte multe) da, ca lumea supravietuieste, nu este problema.

A, si de obicei acestea parca se numeau "schimburi", stiu ca turele erau doar de zi si de seara. Dar posibil sa ma insel big grin

| Sofer a răspuns:

În ritmul asta nu.

| J0B0MAT a răspuns:

Da, doar tura de noapte. Prefer să muncesc noaptea și ziua să dorm.

| Nirvanaaa a răspuns:

Da. Eu primesc graficul de lucru săptămânal și trebuie sa mă adaptez de la săptămâna la săptămâna. Dacă ar fi o tura permanenta mi-as organiza mai bine viața happy.

| Girly97 explică (pentru Nirvanaaa):

Cum vi se pare tura 2 spre deosebire de tura 3?

| Nirvanaaa a răspuns (pentru Girly97):

Pai tura 2 este mai buna spre deosebire de tura 3, pentru ca ceasul biologic rămâne același, ajungi seara acasa și poți dormi. Dacă lucrezi de noapte trebuie sa adaptezi somnul in funcție de asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă e nevoie, vrei și îți place supraviețuiești la orice.
Restul nu merita, mai ales dacă ești sclavul altora. Poate sa fie numai un job provizoriu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Evident ca poti "supravietui" nu e asa mare branza. Ce ai vrut tu sa zici este daca ne-ar placea. As zice ca noaptea clar nu as vrea, in rest celelalte doua schimburi nu sunt nimic special.