| SunnyDoe a întrebat:

Voi ce ati dus cadou soacrei la prima intalnire cu ea?

6 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

O pereche de chiloți

| Violleta2022 a răspuns:

Un buchet de flori, iar socrului o sticla de whisky.

| dullcat a răspuns:

I-am dus viitoarei soacre un buchet de flori.Mi-a multumit si mi-a zis in acelasi timp sa nu cheltui banii cu astfel de cadouri, ca e pacat.Am noroc ca e o fire foarte modesta.

| dannyel86 a răspuns:

N-am soacra, dar e de bun simt sa duci flori, o cutie cu bomboane.
Inca nu o cunosti ca sa-i poti darui un parfum sau bijuterii pe care nici macar poate nu le va purta.
Cadoul de la prima intalnire trebuie sa fie un semn de respect si de apreciere pentru persoana careia i se adreseaza.

Răspuns utilizator avertizat
| VadimIvanov a răspuns:

Niste flori.