| anonim_4396 a întrebat:

Voi ce faceti cand durerea fierbe in voi ca lava unui vulcan care sta erupa?

9 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Incep sa injur pana se linisteste durerea, simplu

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Esti constipat sau i-ai prins in fapt ca e greu de ghicit.

| GoldenZenith a răspuns:

Întrebarea ta mi aduce aminte de o faza. Primisem o veste nu tocmai ok, eram în mașină și conduceam. Am dat drumul la muzica la maxim și am început să tip melodia respectivă, pentru că ăla numai cantat nu era. laughing Chestia e că m-a ajutat să mă simt mai bine.

Acum, in general vorbind, cel mai bine e sa fii mai indiferent la aspectele negative ale vieții și să le iei așa cum sunt: niste lucruri trecătoare. Durerea ne face, într adevăr, să simțim că trăim, dar asta nu înseamnă că trebuie să ne focalizăm prea mult asupra ei.

| ShaOfHatred a răspuns:

Inghit in sec

| Samariteanul a răspuns:

Ma pun pe spate in pat si astept sa-mi treacalaughing. Trebuie sa incerci sa fi mai indiferent ca sa nu te afecteze prea tare.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai. Cam ce face un vulcan când fierbe? Erupe, nu? GoldenZenith are dreptate

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ma descarc emotional si pe urma imi trece...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu mi s/a mai intamplat asta de cand eram mic copil asa ca nu stiu cum as reactiona acum. Pe atunci taceam si inghiteam, nu aveam de ales.

| AdrianVoicu a răspuns:

Fac altreila războii mondial kabooom