| Talmacel_Alexia_1999 a întrebat:

Voi ce meserie vreti sa aveti sau ce sunteti?
De ce?

Ofer funda celui mai complet răspuns.

Răspuns Câştigător
| Pufoseniiee a răspuns:

Eu una as vrea sa devin educatoare. In primul rand, ador copii, stiu ca e multa responsabilitate pe umerii mei, daca unul dintre copii pateste ceva, eu sunt vinovata. dar in viata daca nu risti nu castigi.
In al doilea rand, as vrea sa devin educatoare pentru ca nu e un serviciu greu, obositor gen ( femeie de serviciu, asistenta etc. ) si eu nu sunt genul de persoana care sa ma obosesc prea tare. e vorba de sanatatea mea.
Eu zic ca am scris destul de mult.

| Pufoseniiee a răspuns (pentru Pufoseniiee):

Multumesc de funda!

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Patron,momentan doar visez la asta

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Tinichigiu-vopsitor auto + oleaca de mecanic.
Pentru ca de mic m-au pasionat masinile si 'mestereala'. Apoi, pe la 15 ani, a dus tata la vopsit, masina de la avatar. A platit mult, si ala a lucrat extrem de prost. Apoi, a mai fost avariata, a reparat-o alt 'meserias', si a iesit si mai prost.
Fiind de mult timp fascinat de ideea de a vopsi masini, am jurat ca nu mai duc nici o masina la 'meseriasi'. Am inceput sa fur meserie peste tot pe unde aveam ocazia, am inteles cam cum se face, apoi m-a impins maica-mea sa fac un curs in toata regula, pentru o calificare calumea.
Am mai cumparat scule, odata cu practica pentru acea calificare, am si lucrat in domeniu, si am ajuns meserias.
Am ajuns sa-mi doresc mult meseria asta, in ideea de a deveni particular, fara sefi, cu program flexibil.
Din service-ul in care am invatat meseria, am plecat in ideea ca nu merita sa imi platesc sefi, in acest domeniu. Mai mult ma incurcau, fiind vorba de niste masini uzate, proprietarii stabileau un lucru cu sefii mei, faceau un plan pe care eu nu puteam sa il respect.
In plus, pretentiile erau mai mari acolo, fiind preturi foarte mari, dar castigul meseriasului erau similare cu cele pe care le dobandesc in particular, fara program de 8 ore/zi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu exista ''cel mai complet'', ci doar ''complet''. http://www.avocatnet.ro/......ratie.html

Vreau sa urmez o cariera in psihologie deoarece excelez in acest domeniu. Este pasiunea mea descoperita de curand.

| MrLucas a răspuns:

Inca visez la ziua cand o sa inventez ceva maret..pana atunci lucrez ca asistent medical.