| Stropdeploaie a întrebat:

Voi ce parere aveti, iesim din cosmarul asta in luna mai? Sau se va mai prelungi cu inca o luna?

15 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu e coșmar, e viață reală. Coșmarul este un videoclip intern.
Se va prelungi.

| Mosotti a răspuns:

Eu nu vad bine treaba, un medic a spus ca pana in vara lui 2021 nu prea scapam adica pana ce nu iese un vaccin. Si cum nu se respecta la noi masurile, nu va fi bine deloc.
Parerea mea e ca nu vom scapa mult timp de acum, insa sper sa nu. Sa vedeti cate cazuri vom avea la 2 sapt dupa pasti!

| Celcestietot a răspuns:

Depinde de durata visului, dar eu cred ca se va mai prelungi somnul omului.

| Stropdeploaie explică (pentru Celcestietot):

Oare De ce trebuie sa raspundem in deradere? Te Crezi amuzant? Te simt super wowooww? Sau de ce?

| Celcestietot a răspuns (pentru Stropdeploaie):

Dar chiar nu am raspuns in deradere. Pe moment am decis sa adaptez raspunsul meu la tiparul intrebarii tale, asa mai fac euwinking.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Uitandu-ma prin intrebarile tale, imi dau seama ca tu nu intelegi situatia in care ne aflam.
O pandemie nu trece instant. Se prea poate sa trebuiasca sa mai stai in casa alte o gramada de luni. Iar atunci cand se va da drumul la circulatie (foarte timid la inceput) sa nu ai voie sa mergi in spatii publice, sa trebuiasca sa porti masca, mijloacele de transport in comun sa nu poata primi mai mult de cativa calatori, etc.

Ps: nu stiu de ce mi-am pierdut timpul sa-ti scriu, ca oricum esti un antivaxxer imputit.

| JicaContra a răspuns:

Dupa luna asta se v-a da drumul la economie

nu exista ca nu murim de corona virus dar murim de foame

deja la prelungirea asta cu inca o luna, opozitia a facut spume

iar tari cat se poate de pe rosu cum ar fi Spania, au inceput sa dea drumul la economie pentru ca nu au incotro

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Totul tine de Vest, Romania va prelua modelul lor., In vest se vede o tendinta de a ridica restrictiile., in special in zona industruiei.cu motive economice, dar pana la deschiderea locurilor de distractie publice mai este.

| Kyılε a răspuns:

Salut.
Totul depinde de cât de repede ne mobilizăm, cât de izolați stăm și cât de mult scade rata mortalității. În momentul de față, prevăd că luna mai va fi punctul culminant al virusului, urmând ca în luna iunie să ieșim din acest "coșmar".
Sănătate!

| JulyDreams a răspuns:

Ți-ai trăit viata printre ponei roz și delfini? când n-o sa mai crezi ca e coșmar o sa ieși din el. Chiar și maine

Răspuns utilizator avertizat
| kevin9 a răspuns:

Cel putin pana la sfarsitul anului

| WeakSide a răspuns:

Totul depinde de cum decurg lucrurile. Cu toții dorim sa scăpăm de această perioadă, dar doar cu acțiuni făcute cu cap putem.

| Trex157et777 a răspuns:

Stii cand o sa iesim din situatia asta? Cand o sa termine de montat antenele 5g

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns (pentru Trex157et777):

Esti la profesionala, nici nu-i de mirare ca nu intelegi nimic din jurul tau.