| anonim_4396 a întrebat:

Sunt cu un baiat de putin timp, cam o luna mai serios, iesim de 3 luni. Acum ca vine craciunului, ma gandeam daca ar fi frumos sa ii cumpar ceva sau ar fi prea repede. El mi-a spus de mai multe ori ca trebuie sa cumpere cadouri de craciun, apropouri subtile. Nu as vrea sa imi dea ceva si eu sa nu am nimic pregatit pentru el. Ce parere aveti?

2 răspunsuri:
| AliGab a răspuns:

Este absolut normal sa ii cumperi un mic cadou de Craciun. Nu trebuie sa fie substantial, dar un cadou ar fi frumos sa existe, mai ales daca este vorba prietenul tau.

| December a răspuns:

Pai ca trebuie sa cumpere cadouri e normal. Dar nu e sigur ca se referea la tine sau ca-ti batea apropouri. Sincer daca ti-ar bate apropouri ar fi cam ciudat in sine.
Dar tu poti sa-i gasesti ceva simplut, simbolic, decent. Nu e prea repede, dar nici nu trebuie sa investesti foarte mult acum, sa zic asa.