| Kornuletz540 a întrebat:

Voi ce parere aveti de cazul Ana Morodan, daca ea nu era oprita de politisti la timp, ar fi putut sa omoare pe cineva. Cu toate acestea, toate influenceritele lui peste prajit i-au luat apararea. Daca facea asa ceva in Germania, Franta, Anglia, SUA era si acum in celula.
La fel a fost si in cazul lui Serban Huidu, si el a omorat trei persoane, si culmea pe un drum pe care a fost sanctionat inainte de accident.
Eu stiu ca cu totii gresim, dar unele greseli nu se pot permite, mai ales cand e vorba de vietile celor de langa noi. Oare vedetele noastre constientizeaza cu adevarat acest lucru si de ce cand nu o fac, nu sunt pedepsite la fel ca noi, oamenii obisnuiti?

Răspuns Câştigător
| Drimmero a răspuns:

A te urca beat/drogat la volan nu e o greseala, in momentul in care tu te urci beat/drogat la volan esti criminal si meriti sa ti se anuleze permisul pe viata! Sunt o gramada viteji d-astia care beau sau se prajesc si apoi se urca la volan, astia sunt pericol public. Trebuie sa fii foarte psihopat sa iti treaca macar prin cap sa te urci in starea aia sa conduci. Nici nu se aplica legea ca la carte, avem niste legi de tot rasul dar pe langa faptul ca sunt de tot rasul si nici nu se aplica cum trebuie daca dai banul se rezolva, vedetele de genul scapa atunci cand dau banul, nu conteaza ca au omorat un om din vina lor scapa. Legile sunt aplicate selectiv, intotdeauna a fost asa.

Mai adaug si ca adevaratii drogati scapa atunci cand vorbim de vedetele de carton iar soferii care n-au pus gura in viata lor pe droguri le iese pe drug test ca sunt pozitivi la substante pe care nu le-au auzit vreodata. Aparatele drug test dau o gramada erori, te poti alege cu dosar penal si permisul suspendat fara sa ai vreo vina, asta ca asta ca poti refuza testarea si sa mergi la probele biologice, acolo e alta belea pentru ca stai o gramada luni pana iti vine raspunsul, tu ramai cu dosarul penal in continuare si pieton total nevinovat in loc sa se dea raspunsul pe loc...nu cred ca e mare filosofie sa ti se dea rapid rezultatul la niste analize de sange si ce s-o mai face pentru depistarea drogurilor din organism...luni in care tu poate depinzi de permisul ala pentru a pune pe masa ceva, luni in care astepti nevinovat intr-o tara condusa de o adunatura de handicapati, cine iti mai da lunile alea inapoi?

10 răspunsuri:
| oSalamadra a răspuns:

Dar e pedepse se fac la noi? Puscarie daca omori pe cineva, cam atat
Morodan nu a omorat pe nimeni

suntserios
| suntserios a răspuns:

La noi nu se aplica legea in trafic. Ca esti vedeta sau nu, nu se aplica.

| dullcat a răspuns:

Indiferent cat ne multumeste sau frustreaza, toate faptele penale sunt tratate in registru diferit cand vine vorba de persoane de interes public, vedete, etc spre deosebire de oamenii de rand.

| Freya1 a răspuns:

Eu nu am treaba cu femeia, ma amuza și chiar e genul de om direct ce spune lucrurilor pe nume.Intr-adevar,păcat de ea dacă se droghează ca uite asa se mai distruge un om ce putea fi ok.Dar asta e, fiecare face ce vrea.

Legat de accidente, da, nu are nimeni nici o scuza indiferent cine e sa urce în halul asta la volan.Acum nu știu dacă se intampla ceva mai rău sau nu, dar nu e ok sa mergi nici băut și nici drogat cu mașina.

| suntserios a răspuns (pentru Freya1):

"e genul de om direct ce spune lucrurilor pe nume"

a spus ca acesta "cariera" a ei de influencerita a fost cumparata de un barbat cu bani cu care ea a stat doar pentru acesta celebritate?
a spus vreodata ca nu foloseste si nu crede in nimic din ce promoveaza?
a spus vreodata ca nicio campanie de a ei nu are un rezultat vizibil si a primit campanii doar ca avea niste influente in spate?

| Kornuletz540 explică (pentru Freya1):

Pai asa si Andrew Tate, sau Alexandru Balan(Colo) au spus sau spun lucrurilor pe nume.

| Freya1 a răspuns (pentru Kornuletz540):

Nu o sa vreau sa discut despre cei menționați de tine, nu își au rostul sincer, mai ales primul.

| Freya1 a răspuns (pentru suntserios):

Eu nu ma refeream la asta.Ma refeream ca de fiecare data specifica de ce nu vrea sa fie mama spre exemplu, spune ca e genul de om comod și ca nu ii plac anumite activități, ca e leneșă din fire și multe alte chestii despre ea ce alții nu le dezvăluie.
Eu nu o am ca idol, am spus ca am văzut interviuri de ale ei, am văzut anumite video cu ea in care mi sa părut o persoana directa. Ceia ce nu e rău.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Legea e mai indulgență la noi în Ro cu vedetele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Că era aproape sa devină al doilea Șerban Huidu in varianta feminina. Slava Domnului că nu s-a întâmplat așa!