| domnitaRalu a întrebat:

Voi citiți de obicei etichetele si ingredientele produselor alimentare? Adică vă interesează ce chimicale conțin sau nu?

8 răspunsuri:
| denismaria92 a răspuns:

Majoritatea produselor din comert au chimicale. Singurele chestii pe care le citesc pe etichete au legatura cu zaharurile, ca am probleme cu glicemia.

| RAY a răspuns:

Da,mai mult la calori mai mult, ma ia cu ameteala cand vad cate sute de calori au, mezelurile trebuie evitate

| Freya1 a răspuns:

Sincer nu

| MihaiNicu23 a răspuns:

Da le citesc nu cumpar nimic cu caragenan.

| uanna29 a răspuns (pentru MihaiNicu23):

De ce? Ce e rau la el?

| HazelEyes77 a răspuns:

Daca se intamola sa fac cumparaturile in fuga nu prea. Sunt constiienta ca marea majoritate au tot felul de aditivi, conservanti, gelifianti, E-uri cu gramada, zahar si sarea in cantitati mai mari decat ar fi cazul dar incerc pe cat posibilul sa aleg ceva mai bun calitativ. Eu sunt mai mult cu fructele si legumele, branza, pestele, cerealele integrale fara zahar. Sucuri din comert nu consum, iar dulciurile le consum mai rar-de obicei aleg ciocolata amarui 70 % cacao. Mai rar aleg semipreparatele.

| VALCUANDREI1994 a răspuns:

Categoric nu. Cancerul e tot cancer...chiar daca are gusturi diferite.

| TipuNebun a răspuns:

Nu mă interesează. Oricum nimic din ce se vinde nu este sănătos. Cele mai sănătoase alimente sunt cele crescute de tine