| LDCCristi a întrebat:

Voi credeti ca va fi al 3 razboi mondial? cu rusi cu crimeea din astea... eu cred ca va fi... sad

21 răspunsuri:
| bestialu96 a răspuns:

O sa fie stai linistit. Nu stim cand, decat elita lumii o stie.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Exista Nato si UE, lucrurile ar trebuie sa se poata tine sub control.

| sublime89 a răspuns:

Nu va fi al treilea razboi mondial, ci al doilea razboi rece.

| Ibrahimovic a răspuns (pentru sublime89):

Foarte bine punctat! Doar ca daca va avea loc, va fi un razboi diplomatic, sa-i zicem, nicidecum unul militar, parerea mea...

| sublime89 a răspuns (pentru Ibrahimovic):

Si eu cred la fel. Nimeni nu vrea sa riste un razboi nuclear.

| CinevaNou a răspuns:

Abia astept!

| Sociopat a răspuns:

Sa fim seriosi.Al 3-lea razboi mondial ar consta in cateva bombe nucleare sau cateva atacuri cibernetice menite sa faca praf economia tarii vizate.

| Ibrahimovic a răspuns:

Nicio sansa! Relatiile internationale sunt foarte bine puse la punct. Nu are cum, un singur stat sa fie capabil sa inceapa de unul singur un razboi, fie el Rusia, Germania, SUA, etc...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu va fi niciun razboi deoarece in crimeea s-a facut un referendum si 80% sunt rusi, deci vor in Rusia. Si daca va incepe va fi cu bombe nucleare si virusi biologici care vor eradia jumatate de planeta

| AlexL28 a răspuns:

Incepe de pe acum sa te rogi la Dumnezeuwinking

| ZaraZaraPerlin a răspuns (pentru AlexL28):

Cine?

| AlexL28 a răspuns (pentru ZaraZaraPerlin):

Cel care a pus intrebarea laughing

| ZaraZaraPerlin a răspuns (pentru AlexL28):

Ciudat,dar eu gumeam. Nu cred ca va niciun razboi, astea-s sunt asa... PORCARII rolling on the floor

| Daalalifnuunalif a răspuns:

Buna, daca ne rugam la Dumnezeu, nu o sa fie. Cu credinta in Dumnezeu inainte!

| bogboy101 a răspuns:

Nu nu cred. poate se v-a porni un razboi dar nu va fi puternic pentru ca intervine nato.deci...4free!

| ZaraZaraPerlin a răspuns:

Nici nu vreau sa ma gandesc... mi-e teama :-(

Răspuns utilizator avertizat
| JustaLittle a răspuns:

Cate putin, cate putin, Rusia inainteaza...

| dodoc a răspuns:

Clar ca SUA este de o parte
si cealalta probabil rusia daca continua asa

| oldbluegrumpyman a răspuns:

Al 3-lea razboi mondial a inceput de cativa ani. Nu se mai poarta pusca si tunul. Momentan, tarile cu cele mai mari sanse sa castige sunt China si Germania. Nu glumesc. Americanii, daca ar trebui sa isi plateasca maine toate datoriile catre China nu ar mai avea nici macar cai pe pamanturile lor. Sunt niste sume imense. De ce crezi ca il doare pe Putin in dos de state? Stie ca pana nu se ridica Merkel "in picioare" sa tipe nu o sa faca nimeni nimic nicaieri pe Pamant.

| Xella1234 a răspuns:

Daca crezi in Dumnezeu nu mai crede in razboi, el le va rezolva pe toate, si daca va fi un razboi...pai Dumnezeu va avea grija de toti. Sa-ti fie teama doar de El si atat. Nu sunt cine stie ce credincioasa, dar cand vine vorba de chestii de astea nu ma pot gandi decat la Dumnezeu.