| anonim_4396 a întrebat:

Voi cum ati reusit sa slabiti?

Cat mai detaliat va rog

3 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

Eu am reusit doar cand pofta si foamea au coborat de la sine, am slabit lejer fara sa ma fortez, de la sine nu aveam tenta de a manca mult si prostii, altfel se va recidiva mereu si mereu. Chiar daca motivatia nu prea era, daca natural ma saturam cu putin, era bine. De ex azi seara am mancat 7 strudele cu mere 2700 Kcal brusc asa, am avut pofta si motivatia era zero sa ma abtin. Asta e. Daca e motivatie un timp merge, dar dupa aia e greu de mentinut treaba, sa te opui mereu tentei de a manca e un chin.

Aia care dau din gura ca sa aia sa aia, ei au norocul sa nu aiba pofta si foame peste normal, si de la sine pot mentine greutatea fara prea mare efort, asa ca sa mai lase macaneala din afara situatiei celui in cauza, ca nu tine. Sau care are curaju sa ia un Peritol, sa vedem? Se mai abtine? Deci mai bine muclez.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu n-am nevoie să slăbesc, sunt deja slab

| edit28 a răspuns:

Urmaresti caloriile consumate si ai grija sa nu depasesti limita corpului tau. Sunt si aplicatii pe telefon precum Lose it! sau Calorie Counter care te ajuta sa ti cont de ele.

Si sport, dar asta deja stie toata lumea.