| RAY a întrebat:

Cam cați bani ar trebui economisiti pentru stabilitate financiara?

8 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

100.000 euro

| Mosotti a răspuns:

E relativ, depinde fiecare ce nevoi are, unu are nevoi care-s acoperita cu 500 euro lunar, altul are nevoi care se acopera cu 2000 de euro.
De ex eu nu simt nevoia sa calatoresc, sa-mi iau haine, sa ma duc des in oras, sa-mi iau parfumuri.
Altii fara asta nu pot sta.

| RAY explică (pentru Mosotti):

Eu as merge o suta de euro

| Mosotti a răspuns (pentru RAY):

E bine asa cu 100 euro.

| RAY explică (pentru Mosotti):

Eu pana acum strangeam pentru x apoi eram ca rusia faliment economic, incerc sa progresez si eu

| Mosotti a răspuns (pentru RAY):

Pai progeaseaza, rusia nu e faliment deloc, noi suntem, si europa si americanii.

| SharpEagle a răspuns:

Asta depinde de criteriile fiecaruia pentru stabilitate finaciara. Depinde de nevoi, de cheltuieli, de standarde samd.
Daca as raspunde procentual, atunci as zice: cam cat sa-ti ajunga sa traiesti un an fara sa ai alte venituri, la acelasi nivel cu cel din perioada cand aveai venituri. Adica cca castigul pe o luna x 10.
Dar in acel an trebuie sa faci cumva sa-ti recapeti sursele de bani.

| PieptulPuiului a răspuns:

Stim noi ce cheltuieli ai tu? Da mai multe detalii.