| anonim_4396 a întrebat:

Voi cum incercati sa treceti peste toate problemele?
Adica aveti cumva un mod de autosugestionare in situatii mai neplacute?

Răspuns Câştigător
| Anonim_5535 a răspuns:

Crede-ma,
Viata de zi cu zi...
E tot mai grea
nici auto-sugestionarea
Nu te mai poate salva
Ca sa n-ai probleme neplacute
Trebuie sa ai ceva bani in casa...
Etc...

5 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Ma uit in oglinda si vorbesc cu glas tare.Ma critic, imi zic vorbe aiurea, ma plimb nervoasa, imi rod ungiile(prost obicei dar na) si cand ajung la concluzia finala(asta in caz ca ajung la ea, in general nu) cad obosita pe canapealaughing

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Eu incerc sa gandesc cat mai pozitiv.happy Sa ma gandesc la partea buna a lucrurilor si sa fac tot posibilul sa gasesc o solutie pentru a rezolva situatia neplacuta in care ma aflu happy
Deasemenea muzica imi prinde foarte binelove struck

| Ea12345 a răspuns:

Eu ascult muzica.Nu stiu in ce masura ma calmeaza, dar ma simt mai bine dupa.

| AndreeaDeea56 a răspuns:

Ascult muzica si stau si ma gandesc la toate probleme mele sau pur si simplu incep sa vorbesc cu cineva care imi poate da un sfat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da! Ma retrag intr-un loc unde pot sa fiu singura si meditez asupra situatiei, o analizez la rece. Dupa cateva ore de stat acolo, imi sun prietenii si iesim impreuna. Mai uit de cele intamplatewinkingwinking.