| RAY a întrebat:

Voi cum selectati lumea din jurul vostru dupa carcater? fizic? situatie materiala? care conteaza cel mai mult cand ai un prieten?

7 răspunsuri:
| RainmakerX a răspuns:

Hey!
Cum selectez eu lumea?
Sincer, nu prea ii selectez... pur si simplu ii vad pe cei care sunt cam in aceeasi situatie ca si mine.
De obicei ma inteleg cu persoanele care au aceleasi preocupari/probleme ca si mine.

Nu judec niciodata o persoana dupa fizic intrucat nici eu nu excelez la acest capitol.

Situatia materiala nu ar trebui sa conteze daca aveti multe lucruri un comun.

Caracterul mi se pare destul de important. Am foarte multe lucruri in comun cu anumite persoane dar nu ma pot intelege cu respectivii din cauza caracterelor complet diferite.

De aceea dupa mine caracterul este cel mai important sau aproape cel mai important.

| OoBunnyoO a răspuns:

Caracterul si mai ales felul in care ii trateaza pe ceilalti.
Restul nu conteaza, pot fi saraci, bogati, cu alte principii de viata decat ale mele, cu deformatii fizice, frumosi ca niste zei etc. Daca vad ca ii trateaza pe ceilalti corect pentru mine este tot ceea ce conteaza.

Răspuns utilizator avertizat
| Ibrahimovic a răspuns:

Mai degraba dupa punctele comune pe care le avem, daca le avem. Nu ma intereseaza absolut deloc situatia financiara a unui prieten, nici aspectul fizic (cred, nu mi s-a dat o situatie deosebita laughing ).
Da, caracterul este primordial, trebuie sa fie cat mai apropiat de al meu.

| RAY explică (pentru Ibrahimovic):

Si eu la fel, asa ca e ne atrag oamenii care sunt ca noi?

| Ibrahimovic a răspuns (pentru RAY):

Nici n-are cum sa fie altfel. Cel putin eu, intotdeauna am cautat sa am parte de oameni cu care sa impartasesc tot ceea ce mie imi place si mi se pare corect. Face parte din filosofia mea. Si nici n-as putea sa ma schimb daca mi-ar cere cineva asta. laughing

| mada1820 a răspuns:

Dupa cum se comporta, dupa cum cooperam si dupa lucrurile pe care le avem in comun,(daca le avem).