| anonim_4396 a întrebat:

Voi lucrati duminica si in zilele de sarbatoare?
Ma refer la treburile care normal nu se fac spalat, construit, taiat, curatenie.

Răspuns Câştigător
| LPCTSTR a răspuns:

Le-am considerat absurditati dinainte sa ma desprind de barbos si cretinitatile religioase.
Bineinteles ca muncesc, in general munca de birou care oricum este tot legat de locul de munca.
Totusi, mai bine la noi, prin America sau pe acolo este un stat concentrat cu evrei, iar astia sunt intr-atat de indictrinati incat au o lege care nu le permite sa care absolut nimic in afara zonei casei/rezidentei parca in cateva zile din saptamana sau in weekend, nu mai stiu sifur. Statul a investit si investeste tone de bani sa intretina acum un tarc invizibil marcat de o sfoara cocotata pe niste piloni in jurul intregului stat daca nu ma insel... Alta abominatie care-i desprinsa de real. Acum evreii din statul respectiv isi pot cara televizoarele cate-n luna si-n stele vor ei in propriul lor stat, aka zona rezidentiala, delimitata de propriul tarc destul de costisitor.

12 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Numai duminica spal si dau cu aspiratorul

| anonim_4396 explică (pentru suntserios):

Ai ales ziua după timpul tău sau după religie?

| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Dupa timpul meu.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai cum sa nu se faca curatenie? :/

| CostinAlamariu a răspuns:

Din pacate da, dar daca m-as organiza mai bine nu as munci.

| Apokales a răspuns:

Da. Nu vad de ce Dumnezeu nu ar aprecia harnicia, mi se pare o prostie.

| anonim_4396 explică (pentru Apokales):

Ideea era ca duminica e ziua Lui si trebuie sa o respectam sa o dedicam Lui sa mergem la biserica

| Apokales a răspuns (pentru anonim_4396):

Asta-i alta treaba, dar nu ca n-am voie sa muncesc. Aici trebuie sa intervina gandirea critica si sa schimbe obiceiurile astea aiurea. Nu sa imi bati mie obrezul ca muncesc duminica.

| anonim_4396 explică (pentru Apokales):

Nu am batut obrazul am zis logica credintei
Eu duminica muncesc cu drag mai ales pe bani

| Saiko10 a răspuns:

Da cine ma va opri? ma aresteaza politia daca imi repar gardu duminica?

| anonim_4396 explică (pentru Saiko10):

Nu te oprește nimeni am întrebat dacă lucrezi sau aștepți zile în care nu e sărbătoare
Ca și eu sunt cam la gara cu credinta

| Saiko10 a răspuns (pentru anonim_4396):

Sarbatoriile sunt doar niste scuze ca sa nu faci nimic in ziua aia, eu nu am nevoie de scuzele alea, daca vreau sa fac ceva il fac, daca nu, nu. nu ma va opri ordinea de litere a zilei respective din a face ceva ce vreau.