| kyjonopsy a întrebat:

Voi mergeti sa-i colindati dirigintei de sarbatori? As vrea sa mergem si noi (eu si clasa mea), dar diriginta nu-i pe placul la toti si o sa-mi fie greu sa-i conving sa facem ceva dragut pentru ea.Suntem clasa a10a.Credeti ca am fi cam mari pentru asta sau ceva? Ar mai avea rost sa le propuin daca abia i-am luat un cadou de craciun?

6 răspunsuri:
| Rakanishuu a răspuns:

De ce nu mergeti doar cei care vreti?
De exemplu profa mea preferata a fost gravida si eu cu inca o prietena am mers la ea acasa sa " o colindam ". Adica mergeam cu chestile alea care le dai foc si lumineaza si cantam la usa ei din bloc. laughing
Da, ar fi frumos. Chiar daca o deranjati, cred ca i-ar placea.

| cateluuus a răspuns:

Noi nu am mers niciodata. Va fi greu sa-i convingi pe colegi pentru ca multi adolescenti au chef sa stea in casa decat sa mearga la colindat (iti spun din propria experienta). Un cadou de Craciun n-ar fi mare lucru si ati putea sa-i dati o cafea si o ciocolata. Asa am facut si noi.

| kyjonopsy explică (pentru cateluuus):

Si ce clasa sunteti?

| cateluuus a răspuns (pentru kyjonopsy):

A9-a

| kyjonopsy explică (pentru cateluuus):

Pai presupun atunci ca n-ati facut niciodata pentru ca e primul an.

| cateluuus a răspuns (pentru kyjonopsy):

Puteam merge si in gimnaziu, in a8-a, dar n-a vrut nimeni.