| JIJ a întrebat:

Voi simtiti atmosfera de craciun?

13 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Simt doar presiunea celor care vor sa isi dovedeasca belsugul prin cumparaturi pe care nu le pot sustine.

| darrio2007 a răspuns:

Inca nu.Am,deocamdata,alte probleme.Cand voi termina cu ele, am sa simt si asta.

| mona a răspuns:

Inca nu simt nimic

| DNSK a răspuns:

O simteam cand eram mic! acum nu mai simt! sunt niste zile k oricare altele! asta-i unu din principalele motiv pentru care regret ca s-a dus copilaria

| Foxxi a răspuns:

Sigur! Am primit deja multe cadouri şi sper să mai primescbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Atmosfera asta este cam poluata. Craciunul? Sunt plictisit pana peste cap de el.

| CannbalCorpse a răspuns:

Nu. Nu imi place lumea e prea gitata, cadouri peste cadouri ehhh. Oamenii sunt "mai buni", daca ar fi tot anul nu doar o zi pe an.

| pastru009 a răspuns:

Buna.Adevarul este ca da.Sentimentul cand esti fericit ca vezi din nou neaua cum curge din cer(metafora).Cum te joci in zapada si obrajii ti se fac rosii ca si culoarea denumita asa.Sentimentul de fericire care te tine pe tine in ganduri pozitive si gandurile necurate le alunga.
Nasterea Mesiei(Craciunul) este cea mai frumoasa sarbatoare din an.Sunt foarte multe motive de ce dar voi spune cateva motive de care sa apreciem cu adevarat Craciunul:
-traditiile: adunarea familiei si a prietenilor la masa de Craciun, cadourile pentru familii si mancarurile traditionale;
-cand te uiti atent la zapada, straluceste ca si cum ar fi fost a gramada de rubine si diamante sparte in ea si au ramas acolo;
-bataia cu zapada cu prietenii si familia.

Sper ca te-a satisfacut raspunsul meu! Funda?

| HellGirl666 a răspuns:

Nu.

| EvaneSScence a răspuns:

Dupa cum e afara si dupa cum se agita lumea dupa cadouri ( in real life si aici pe TPU), chiar da.
Nu ma intereseaza ca e blocata circulatia. Sper sa fie asa alb si de Craciun.

| Never4ever a răspuns:

Nu prea.

| mady04 a răspuns:

Nu pentru ca sunt nefericitasad dar o voi simti cu siguranta atunci cand voi incepe cumparaturile si pregatirile pentru masa. Pot sa zic doar cozonaci si miamiilaughing

| fatarebela21 a răspuns:

Daaaaaaaa