| jucatormeci a întrebat:

Voi va duceti la speakeri motivationali? V-au ajutat cu ceva? Va zic eu ca nu, cum sa dai banii cuiva sa te motiveze sa muncesti, eu nu inteleg deci ii dau la unu 300 lei ca sa imi zica sa ma duc la munca

Răspuns Câştigător
| Drimmero a răspuns:

Nici intr-un caz, in locul celor care ajung sa dea bani la niste pacalici pentru a le dicta directia in viata eu mi-as fi regandit viata cu totul... faci niste terminati cu bani, ar trebui sa fie ilegala treaba asta.

| jucatormeci explică (pentru Drimmero):

Se mai si lauda ca ei se rup cu munca ca vai asa fac si o parte din psihologi nu toti, vai pai noi muncim, clientul :am o problema de sanatate, psiholog, vai pa noi muncim dar ei nu fac nimic, nu toti, sunt si psihologi ok eu cu un psiholog ala zicea de mine ca sunt vai de capu meu dar ala statea in vacante 24/24 unde muncea ala? ca eu numai in vacante l-am vazut, si am dovezi concrete ca punea non stop pe Facebook, unde muncea ala? aia sunt escroci ma mai ales speackeri motivationali sa puna mana pe munca si sa lase dulcegariile.

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Totul e in funcție de așteptăriile tale, eu nu joc la loto că sa devin milionar și că plăcere, nu as da banii cuiva care mi ar primite ceva, as da daca as învăța ceva prin care sa muncesc sa fac banii, un curs gratuit de exemplu

| CostinAlamariu a răspuns:

E o prostie. Șmecherie facuta ca sa dea proștii bani

| jucatormeci explică (pentru CostinAlamariu):

La fel e si cu psihologia si educatia financiara.

| CostinAlamariu a răspuns (pentru jucatormeci):

Depinde. Sunt unii care vând pseudo-psihologie și pseudo-educatie financiara, dar de fapt sunt doat scam-uri. Dar exista si psihologie si educatie financiara care sunt important de stiut

| LordCristobal a răspuns:

Ai dreptate si nu as da niciodata bani sa ma duc la un speaker motivational.
Si 300 de lei mi se pare un pret prea mare e ca si cum te-ai duce la dame de companie.
Cheia bunastarii personale e sa faci ce iti place.

| Niciunnumedeutilizator a răspuns:

Este drept că majoritatea sunt niște măscărici, dar sunt și câteva diamante în marea de cărbuni care este nișa asta. Jordan Peterson este un exemplu.
Tipul a fost profesor universitar la Facultatea de Psihologie a Universități din Toronto (nu sunt sigur dacă încă mai predă) și, chiar dacă nu pot spune că m-a motivat sau mi-a schimbat radical viața, pot zice cu mâna pe inimă că este un om foarte inteligent și am avut ce învăța de la el.