| Speranta12 a întrebat:

Voi va luati de mancare pe o saptamana cand mergeti la supermarket/piata? Sau cumparati de pe-o zi pe alta mai proaspat? Ce alimente va cumparati? Ce alimente nu trebuie sa lipseasca din mancarea voastra? Pe la voi ce se mai gateste? Vreau sa stiu si eu cum e pe la altii ca de-ale mele m-am plictisit. Si cat cheltuiti pe mancare pe saptamana? Noi cam vreo 300 pe saptamana.

1 răspuns:
| alina2k18 a răspuns:

Tin un regim mai special - no sugar, no fat -winking laughing cu carne slaba, lactate/branzeturi degresate, anumite tipuri de legume + oute si pestic - including ton in conserva in apa.
Ma duc cam la 5-6-7 zile la Carrefour/Kaufland si cam la 10 zile la piata pentru legume.
Strict mancare + piata maxim 100-150 ron pe saptamana : o singura persoana.
De gatit in afara de carne fripta fac ghiveci cu pipote si inimioare, ciorbita de legume + legume sote si salata laughing
Somaleza in devenire laughing