| Apofisss a întrebat:

Voi va vedeti viitorul in Romania? Credeti ca se va schimba mare lucru? Ati dori sa plecati in strainatate?

6 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Viitorul nu mai pare atat de negru, cel putin pentru mine. Salariile profesorilor s-au marit considerabil si, din ce se promite, urmeaza noi sporiri. Mai trebuie doar sa ajung eu acolo. Strainatatea este o solutie atunci cand nu mai ai ce face. Daca, vreodata, voi fi incapabil din punct de vedere financiar sa imi indeplinesc visele sau macar sa lupt pentru asta, probabil ca voi pleca in afara, desi acest lucru imi displace foarte mult.

| luxuriant a răspuns (pentru AFR81):

Cum adica s-au marit considerabil? Te referi la cei cu experienta in spate? Eu as vrea sa ma fac profesor, dar salariul de inceput ma cam scoate din minti.dar nah e Romania

| RainmakerX a răspuns:

Per total NU dar exista anumite zone unde grupuri de persoane tinere si open-minded incearca sa schimbe ceva, fapt ce ma motiveaza sa nu plec in strainatate.

Schimbarea nu vine rapid, este de ajuns sa vezi o scanteie.
Cine stie, poate candva o sa se transforme in ceva frumos. Candva...

As pleca numai pentru bani dar m-as intoarce si as investi mai mult in real estate. As avea un punct de pornire dar inca nu este de ajuns.

| AC4S4 a răspuns:

Cred că în viitorul apropiat se vor schimba lucrurile în România. Eu sunt decis să rămân aici.

| PrintesaGumitaa a răspuns:

Romania e vraiste si se poate schimba doar in mai rau.
Vreau sa ma duc la iubitul meu din coreea crying

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1.Da.